Лідером з експорту у 2024 році, за даними Мінекономіки, була продукція української агропереробки – соняшникова олія. Її експортовано на понад $5 млрд. Інформує LATIFUNDIST.COM.
Також з продукції агропереробки експортовано:
· шрот соняшниковий – на понад $1 млрд;
· м'ясо птиці – на $945 млн;
· цукор – на $408 млн;
· олія соєва — на $311 млн.
- Ключовим для досягнення таких результатів стала нормалізація роботи морських портів України. Якщо у 2023 році Україна експортувала морем 54,8 млн тонн продукції, то цього року – вже 87,2 млн тонн. Ще один важливий чинник – продуктивна співпраця України з партнерами, спрямована на розвиток взаємовигідної торгівлі. ЄС продовжив «економічний безвіз» для України», – зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, на показники експорту також позитивно вплинуло відновлення та розвиток української переробки. Як підкреслила Юлія Свириденко в межах політики «Зроблено в Україні» Уряд й надалі приділятиме розвитку промисловості та експорту товарів з високою доданою вартістю посилену увагу.
Як розповів заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка, у 2024 році Європейський союз залишався ключовим торгівельним партнером України.
- Попри всі складнощі на наземному кордоні з ЄС цього року ми експортували до ЄС товарів на $24,5 млрд. Це на понад $1 млрд більше, ніж у 2023 році. І це понад 59% нашого цього річного експорту в цілому. Крім того, майже 50% всього імпорту до України становлять товари з ЄС, – зазначив Тарас Качка.
Як зазначив заступник Міністра економіки – Торговий представник України, наступного року Україна зосередиться на пошуку рішення щодо доступу на ринок ЄС для чутливих аграрних товарів (кукурудза, крупи, висівки, мед, цукор яйця і мʼясо птиці).
Поза ЄС ключовим торгівельними партнерами України в експорті у 2024 році були:
· Китай ($2,3 млрд);
· Туреччина ($2,1 млрд);
· Єгипет ($1,6 млрд);
· Індія ($986 млн);
· Молдова ($935 млн).
Крім продуктів переробки, значні обсяги експорту у 2024 році складала сировина:
· кукурудза – на $4,9 млрд;
· пшениця – $3,68 млрд;
· соя – $1,29 млрд.