05.11.2024
$
41.4
45.14
Leesburg
11.7
°С
Ясно

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ – ПОМІЧНИК І ПОРАДНИК НА РИНКУ ПРАЦІ

24.08.2021
09:50:36
Поділитись:

День Незалежності – свято, яке єднає всіх нас, сповнює серця гордістю за Батьківщину та вселяє віру в завтрашній день. Державна служба зайнятості – ровесниця незалежності держави. Вона забезпечує дієву систему соціального захисту населення від безробіття, ефективне використання трудового потенціалу, дбає про повернення громадян до продуктивної зайнятості, оперативно реагуючи на виклики сьогодення.

Працівники служби зайнятості докладають усіх зусиль, аби максимально допомогти шукачам роботи знайти прийнятні місця праці, а роботодавцям – необхідних працівників.

Ринок праці Тернопільщини

За 7 місяців 2021 року в місцевих підрозділах служби зайнятості області соціальними послугами зі сприяння у працевлаштуванні скористалися 31,3 тис. осіб, з них 24,6 тис. були визнані безробітними через відсутність прийнятних пропозицій роботи (торік – на 5,7% менше).

На Тернопільщині, порівняно з таким же періодом минулого року, на 36,2% зменшилася потреба в робочій силі. Служба зайнятості області оперувала інформацією про наявність майже 10,2 тис. вільних робочих місць, з них 5,9% із заробітною платою вищою від середньої по області, 45% - з мінімальною з/п.

Цьогоріч вдалося знайти роботу більше 7,7 тис. краян, з них 20 – з компенсацією роботодавцям витрат єдиного соціального внеску, 53 уклали контракти на проходження військової служби, 4 відкрили власну справу, отримавши одноразово допомогу по безробіттю.

До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру було залучено 981 особу, після їх завершення 427 - отримали постійні місця праці.

Профпідготовкою було охоплено 1500 безробітних; 1423 – його завершили, з них 1400 змогли працевлаштуватись. Також, 12 краян отримали безкоштовні ваучери на оплату навчання; 3-є підтвердили результати неформального навчання за професією кухар.

Відтак, центри зайнятості не лише виплачують допомогу по безробіттю у разі настання страхового випадку, а й пропонують безробітним ряд соціальних послуг, аби допомогти їм пережити нелегкий період втрати роботи та якнайшвидше знову увійти в трудове русло.

Станом на 01.08.2021 неукомплектованими залишалися 853 вакансії. Найбільше шансів знайти місце праці мали водії, продавці, кухарі, підсобники, трактористи, офіціанти, слюсарі, електромонтери, вантажники. Сталою залишається потреба у лікарях (анестезіолог, офтальмолог, загальної практики).

Серед них - 47 місць праці для осіб з інвалідністю із середнім розміром зарплати у 7000 грн. Найбільше таких вакансій для контролерів енергонагляду, водіїв, слюсарів, інженерів.

На 1 серпня ц.р. за допомогою обласної служби зайнятості роботу шукали 9,2 тис. безробітних. Із них 59,6% - жінки, третина – молодь віком до 35 років, більше половини – жителі сільської місцевості, 30,2% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні,57% - мають вищу освіту, 1202 - колишні працівники РДА та місцевих рад, 160 – демобілізовані учасники АТО/ООС.

Послуги он-лайн

Все більше, особливо під час карантину, у наше повсякденне життя входять електронні сервіси, які надають можливість безконтактної взаємодії клієнта та тієї чи іншої служби з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. За останніми даними компанії GlobalLogic 71% українців щодня користуються інтернетом.

Служба зайнятості також пропонує ряд послуг в режимі он-лайн: «Електронна черга», «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет шукача роботи», «Платформа профорієнтації», «Освітній портал», які доступні на Інтернет-ресурсі ДСЗ та в додатках до мобільного телефону.

До прикладу, через власний «Електронний кабінет шукача роботи» можна: дізнатися дату і час наступного візиту, розмір нарахованої допомоги з безробіття, можливості профнавчання; підібрати роботу; створити резюме.

На онлайн-порталі державних послуг «Дія» одним із сервісів є електронна реєстрація у службі зайнятості та оформлення виплат допомоги по безробіттю. Лише цьогоріч такою можливістю скористалися більше 200 краян.

Для реєстрації, а також під час чергових відвідувань центру зайнятості можна використовувати е-документи в застосунку Дія.

Ще один мобільний сервіс - Інтерактивна карта вакансій Тернопільської області з використанням Google maps (https://bit.ly/3gwHT32). Шукач роботи зможе отримати інформацію про кожну з актуальних вакансій: вимоги до кандидата, обов’язки, зарплату, контакти рекрутера. Роботодавець може звернутися до рекрутерів місцевого підрозділу служби зайнятості і вони розмістять його пропозиції роботи на цій карті вакансій.

Якісний підбір персоналу – важлива складова успіху бізнесу

Якщо роботодавець бажає підібрати на постійну чи тимчасову роботу персонал, який відповідав би необхідним професійним вимогам – необхідно звернутися у місцевий підрозділ служби зайнятості Тернопільщини, фахівці якого повідомлять про вакансію шукачів роботи із відповідною освітою і професійним досвідом; її внесуть у всеукраїнську базу вакансій, за бажанням – розмістять на ФБ-сторінках обласного центру зайнятості та місцевого підрозділу служби зайнятості; поінформують про наявність на ринку праці спеціалістів за потрібним професійним напрямком; доберуть із числа безробітних осіб тих, хто відповідає вимогам вакансії, та проведуть ряд заходів для зручної комунікації із претендентами; за потреби, здійснить профвідбір потенційних кадрів з використанням сучасних психодіагностичних методик.

Профнавчання дорослого населення

Під конкретні робочі місця служба зайнятості може організувати професійне навчання безробітних. Головна вимога – узгодження потреб роботодавця та інтересів шукача роботи, що сприяє якнайшвидшому працевлаштуванню, закріпленню на робочому місці.

Профнавчання здійснюється на базі різних закладів освіти, підприємств.

Все популярнішими стають центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Це спеціалізовані навчальні заклади європейського рівня для підготовки дорослого населення за більш як 300-ма напрямками та професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства.

Загалом навчання може бути групове та індивідуальне, дистанційне та безпосередньо у закладі, з елементами дуального навчання.

Легальна зайнятість – одна з головних тем сьогодення…

Виплата «білої» зарплати, передбачена законодавством чесна фіксація трудових відносин, дає найманим працівникам можливість належного страхування, соціального захисту на випадок непрацездатності чи втрати роботи, підтвердження трудового та страхового стажу, достойну пенсію у майбутньому. Роботодавці, які легально працевлаштовують працівників, не лише зекономлять значні кошти на штрафи, а й приваблять цінні кадри, їх бізнес не постраждає від шкоди недобросовісних нелегальних працівників та ін.

На сьогодні для людини під час пошуку роботи одними з вирішальних є належний рівень зарплати та легальна праця, отож мудрі роботодавці офіційно працевлаштовують та завчасно закладають високий рівень оплати праці, якщо вони хочуть виграти конкуренцію за працівників не лише в Україні, а й у інших країн.

Служба зайнятості Тернопільщини вносить свій вклад у справу легалізації зайнятості.

Вакансії, які є в базі служби – офіційні.

Є ряд виплат, на які можуть претендувати лише ті роботодавці, які мають легальні трудові відносини з працівниками: компенсація єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних, виплати з часткового безробіття тощо.

З нагоди Дня Незалежності України хочу від щирого серця привітати соціальних партнерів та клієнтів служби зайнятості Тернопільщини з цим великим святом та побажати миру, здоров`я, благополуччя!

Василь Олещук,

директор обласного центру зайнятості.

Останні новини

05.11.2024
08.37.46
«ГОТУЙТЕ САНЧАТА ВЛІТКУ, А ВЕЛОСИПЕДИ – ВЗИМКУ»
Уже понад чверть століття на території центрального автовокзалу Тернополя працює магазин «Рове...
05.11.2024
08.06.05
ЧОМУ ГРИБОК ТАК СИЛЬНО БОЇТЬСЯ КЛІНІКУ «ПОДОЛОГ ЗДОРОВА СТОПА»?
Грибок на ногах – це ураження нігтьової пластини, що носить назву оніхомікоз. Мікроорганізми, ...
04.11.2024
23.21.22
ЯК ПРАВИЛЬНО ВНОСИТИ ФОСФОР ПІД ФУНДУК
Фосфор обов’язково треба вносити до садіння фундука під оранку на глибину 28-30 см 100-120 кг ...
04.11.2024
22.55.28
ПʼЯТЬ З ШЕСТИ ГОЛОВНИХ ВІТЧИЗНЯНИХ ЕКСПОРТНИХ ТОВАРІВ ЖОВТНЯ – АГРАРНІ
У жовтні український експорт у грошовому еквіваленті став рекордним за увесь 2024 рік. Україна експо...
04.11.2024
22.16.07
НА ТЕРНОПІЛЛІ ВЖЕ ВИГОТОВИЛИ 157 ТИС. ТОНН ЦУКРУ
Сезон цукроваріння в Тернопільській області, під час якого заводи вже виготовили понад 157 тис. тонн...
04.11.2024
20.09.44
ЖІНКА ВЧИТЬСЯ КЕРУВАТИ ТРАКТОРОМ, ЩОБ РОЗВИВАТИ ВЛАСНИЙ АГРОБІЗНЕС
Студентка Ніжинського професійного аграрного ліцею Дарина Остапенко вчиться керувати тракт...
04.11.2024
19.27.46
РОКОМ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО ПРОГОЛОСИЛИ 2025 НА ТЕРНОПІЛЛІ
Таке рішення прийняли з подання начальника Тернопільської обласної військової адміністрації В’...
04.11.2024
09.30.45
ВОНИ ВІДДАНО СЛУЖАТЬ ЛЮДЯМ, ДОПОМАГАЮЧИ ТИМ, ХТО В НАЙБІЛЬШІЙ ПОТРЕБІ
У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято є символом...
Всі новини