Уже шість років поспіль ТОВ «Скала-Дар» у м. Салат активно розвиває один із ключових напрямків діяльності – переробку сої на соєву макуху та олію. На повну потужність працює цех із переробки цієї технічної культури. Соєву макуху підприємство відправляє на відгодівлю тварин – її споживає внутрішній ринок – ферми ВРХ, свинокомплекси, птахофабрики. Соєва олія реалізується на експорт.
Переробляють зернові й олійні культури
Основний профіль діяльності «Скала-Дар» – переробка зернових та олійних культур. Із зерна пшениці, ячменю, кукурудзи понад десять років виходять якісне борошно та крупи. Споживачам із різних регіонів України добре відома торгова марка «Скала-Дар», бо вона засвідчує високу якість борошна різних сортів і круп, розфасованих у спеціальні упаковки з логотипом «Скала-Дар».
Секрет успіху підприємства у тому, що співзасновник ТОВ «Скала-Дар» Володимир Богданов продовжує традиції сімейного бізнесу Богдана Степановича Олійника – засновника товариства «Агро-млин», яке вже майже два десятиліття орендує поля в ряді сіл колишнього Підволочиського району, займаючись вирощуванням зернових та олійних культур.
Займаються садівництвом
Ще один профіль діяльності родини Олійників – садівництво. У селі Іванівка поблизу Скалата ПП «Деметра плюс» заклало сад, в якому вирощує яблука та вишні. Недавно розширило площі під цими фруктовими деревами до 35 га. На давальницьких умовах в ці дні виготовлена пробна партія яблучного соку. Якщо він буде користуватися попитом, то керівництво підприємства планує встановити в селі Іванівка лінію з виробництва фруктових соків.
– Ми вирощуємо і закуповуємо якісну сировину, яка проходить декілька етапів досліджень у нашій акредитованій лабораторії, котра має велике значення для всього циклу переробки, – каже співзасновник ТОВ «Скала-Дар» Володимир Богданов. – Після виходу готової продукції лабораторія теж відбирає зразки, і поки не дасть позитивного висновку щодо належної якості, ми не відправляємо на продаж цю продукцію. Щодо якості, то ми стараємося йти в ногу з нашими конкурентами і, навіть, їх випереджати.
Товариство «Скала-Дар» забезпечує роботою до 30 працівників. Це підприємство не перестає бути одним з основних платників податків в колишньому Підволочиському районі до державного і місцевих бюджетів і, зокрема, до бюджету Скалатської міської терторіальної громади.
Фінансують соцпроєкти та спорт
Підприємство неодноразово заявляло про себе як про соціально відповідальний бізнес. Сам родоначальник товариств «Агро-Млин» і «Скала-Дар» Богдан Степанович Олійник чимало років є меценатом соціальних проєктів у колишньому Підволочиському районі – він фінансово підтримує церкви, школи, лікарні, надає матеріальну допомогу для лікування хворих.
Ще один напрямок благодійності, який розвивають підприємства «Скала-Дар», «Агро-Млин» і особисто пан Богдан Олійник, – це підтримка спорту. Донедавна згадані товариства утримували чоловічу волейбольну команду, яка упродовж трьох років (2015-2017 рр.) займала перші місця на чемпіонатах області. Крім того в минулі роки Богдан Олійник і Володимир Богданов очолювали Підволочиську районну федерацію важкої атлетики, будучи відповідно її президентом і віце-президентом. І вони постійно допомагають місцевим важкоатлетам брати участь як у європейських змаганнях, так і у світових чемпіонатах та олімпіадах. Тому в Скалаті вже є спортсмени, які досягли вагомих результатів, як наприклад, Марія Хлань чи Софія Зінченко. До слова, Володимир Богдан сам займається важкою атлетикою і не уявляє життя без неї. Вся його сім’я – дружина Юлія, діти – Олексій і Даринка – це спортивна сім’я.
Роман Якель
На фото: співзасновник ТОВ «Скала-Дар» Володимир Богданов;
так народжується соєва макуха;
товариство «Скала-Дар».
Фото автора.