Недавно загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім. Ярослава Стецька у селі Великий Глибочок якісно змінила обличчя. Великий проєкт оновлення і термомодернізації школи – однієї з найбільших в Тернопільському районі і найбільшої у Білецькій громаді був вельми необхідний, адже будівля – далеко не нова, споруджена ще у 1958 р. і давно потребувала капітального ремонту.
Школа у Великому Глибочку увійшла в урядову програму «Спроможна школа для кращих результатів». І Білецька громада на умовах співфінансування (10%) з державним бюджетом внесла своїх понад 2 млн. гривень у проведення робіт з капітального ремонту будівлі.
Цей навчальний заклад перебуває на газовому опаленні, а природний газ дорожчає і тягне значні витрати на його оплату.
– Для того, щоб зменшити поживання цього виду палива в зимовий період із нинішніх 16 тисяч хоча б до 11-12 тисяч кубометрів у місяць і заощадити десятки тисяч гривень, знадобилася комплексна термомодернізація будівлі, – переконує директорка комунального закладу «Великоглибочецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім. Ярослав Стецька» Оксана Комарницька. – А оскільки школа у селі Великий Глибочок увійшла в «Нову українську школу» і «Новий освітній простір», то вирішили зробити фасад у кольоровому дизайні. Неважко здогадатися: дітям буде більш комфортно перебувати у школі. А навчається в ній 400 учнів, до того ж не тільки із Великого Глибочка. Майже 130 дітей різного віку два шкільні автобуси довозять із довколишніх сіл Білецької і Тернопільської громад.
Наразі облаштований дах, замінені вікна на металопластикові, триває утеплення фасаду мінеральною ватою, його оздоблення, проводиться благоустрій території. Загальна вартість робіт оцінюється у 21 млн. 329 тисяч гривень. Підрядник – будівельно-монтажне управління «Промбуд» ТОВ «Тернопільбуд», яке на замовлення управління капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації найповніше представило тендерну документацію.
Згідно з умовами договору, усі роботи мають бути виконані до 31 грудня 2022 року, але, як переконує директорка школи, підрядник намагається зробити їх швидше, а також оперативно виправляє усі недоліки. До проєкту включено ще й ремонт сусідньої будівлі – комунальної установи «Великоглибочецький будинок технічної творчості школяра». Зауважимо, що створення «зелених зон» на подвір’ї школи дало можливість заощадити кошти на придбання і укладання бруківки, і за рахунок цієї економії підрядник планує хоча б замінити дах і вікна в згаданій будівлі.
Школа у Великому Глибочку «нарядилася» у новий одяг немарно. Цей освітній заклад має ряд досягнень у різних напрямках. Його учні неодноразово брали учать в обласних змаганнях військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») і займали перші місця, перемагали також у всеукраїнських олімпіадах з інформаційних технологій, з хімії та посідали призові місця з цих предметів на рівні області. У навчальному закладі є танцювальний гурток, учасники якого беруть участь у різних заходах школи і громади. Учні представляли власні роботи на обласному фестивалі-конкурсі «Роде наш красний, роде наш прекрасний», конкурсі юних екскурсоводів «Край, в якому я живу», демонстрували на рівні області власні вироби декоративно-ужиткового мистецтва. А в районі вихованці школи у Великому Глибочку мають здобутки у футболі і легкій атлетиці. У начальному закладі діє ще й кімната-музей керівника уряду відновленої 30 червня 1941 року Української держави, голови Проводу ОУН-б та президента Антибільшовицького блоку народів Ярослава Стецька, який народився у Великому Глибочку.
Роман ЯКЕЛЬ