13.06.2025
$
41.49
48.08
London
19
°С
Ясно

«ШКОЛА ПИСАНКАРСТВА» ДІЄ В БЕРЕЖАНСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ

12.04.2023
16:48:55
Поділитись:

Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, символ весни, сонця, повернення природи до життя. Із давніх-давен яйце, як і дерево, вважалося символом весняного пробудження природи, зародження життя. З писанками пов’язано безліч повір’їв, переказів, звичаїв, традицій і обрядів, які виникли ще в язичницьку добу, та набули нової якості з приходом християнства.

 

Вже понад 20 років у Бережанському краєзнавчому музеї щороку діє «Школа писанкарства», в рамках проєкту «Музей, як навчальна платформа». Сотні бажаючих відвідують майстер-класи з великим бажанням осягнути мистецтво створення писанки. Музей співпрацює з місцевими майстринями. Зокрема це Галина Проців, Тетяна Тремба, Тетяна Дубіч, які разом зі співробітницями закладу охоче навчають відвідувачів писанкарству.

 

Майстер-класи створюють одне із тих середовищ для дітей, в яких вони можуть зняти свої страхи та емоції, викликані війною, та мають можливість знайти свою діяльну участь у формуванні своєї ідентичності. Також це хороша терапія для дорослих. Хто спробував створювати писанку один раз, повертається знову і знову.

 

«Школа писанкарства» не зупиняла свою діяльність ні під час пандемії, ні з початком повномасштабного вторгнення, а навпаки ще більш активно почали популяризувати нашу культуру та наші традиції. Зараз, як ніколи, на часі популяризація української культури та традицій. Тому музей активно працює в цьому напрямку.

 

 

Цьогоріч організували роботу школи в двох напрямках – це звичні майстер-класи для учнів та студентів і благодійні майстер-класи із залученням майстрів писанкарства з метою збору коштів для ЗСУ.

 

Відбулись майстер-класи: «Лемківська писанка від голови Бережанського осередку товариства «Лемківщина» Галини Проців», «Тернопільські мотиви на писанці від Заслуженого вчителя України Тетяни Дубіч», «Писанки Мирона Курдуби з книги «Писанки на Галицькій Волині» від Наталії Польової», «Дряпанка від Наталії Бойко».

 

Музейники розробили та видали розмальовку для найменших «Великодній кошик» та завітали з інтерактивними уроками в дошкільні заклади міста Бережани.

 

Дня найменших відвідувачів пропонують розмальовки, створення писанки восковими олівцями, виконання писанки технікою декупаж, розмальовування писанок на картоні, великодні ігри та мультфільми. Працівники музею створюють незабутню великодню атмосферу, в яку хочеться повернутися.

 

Відвідувачі можуть оглянути залу «Декоративно-прикладного музею», де представлення вишиті рушники із 16 регіонів України та писанки із цих регіонів, які створили працівники музею.

 

Робота «Школи писанкарства» – це ще один крок на шляху збереження і продовження прадавнього звичаю розпису писанок, що несе національний код майбутнім поколінням.

 

Директор музею Наталія БОЙКО

Останні новини

12.06.2025
20.31.03
ФІДСТІМ ВПОРАЄТЬСЯ ІЗ НЕГАТИВНИМИ НАСЛІДКАМИ ТЕПЛОВОГО СТРЕСУ
ФІДСТІМ впорається із негативними наслідками теплового стресу, забезпечить стимулюючий вплив на захи...
10.06.2025
20.23.33
ВІЙСЬКОВИЙ З ТЕРНОПІЛЛЯ ДОГЛЯДАЄ ЗА ГРЯДКАМИ НА СХОДІ УКРАЇНИ
У вільний від служби час доглядає за грядками на передовій командир роти вогневої підтримки 83-го ба...
10.06.2025
18.38.45
AGRO UKRAINE SUMMIT 2025: ЯК ПРОЙШОВ МІЖНАРОДНИЙ АГРОСАМІТ У КИЄВІ?
У столиці нашої держави вже другий рік поспіль відбувся міжнародний аграрний форум Agro Ukraine Summ...
09.06.2025
21.51.52
TRAVELITEAGRO ЗАПРОШУЄ ВАС ПРИЄДНАТИСЯ ДО КОНФЕРЕНЦІЇ ПОЛЬОВОГО АГРОКОНСИЛІУМУ '25
7–8 липня 2025 р. біля м. Луцьк (на базі ф/г «ВІЛІЯ») відбудеться Конференція Поль...
08.06.2025
10.56.12
ВІТАЄМО ІЗ ЗЕЛЕНИМИ СВЯТАМИ!
Ще до християнства в хліборобському календарі наших предків Зелені свята займали вагоме місце і були...
06.06.2025
13.53.39
«АГРОТУР» РАЗОМ ІЗ АГРАРІЯМИ ВСТУПИВ У ЛІТО
Вийшов з друку черговий випуск журналу про сільгоспвиробництво та агропереробну промисловість і супу...
04.06.2025
20.10.14
РОЗВЕДЕННЯ ВРХ ЗАВЖДИ БУЛО ВАЖЛИВОЮ ГАЛУЗЗЮ ГОСПОДАРЮВАННЯ
Розведення великої рогатої худоби, свиней, овець, коней, відоме вже з часів неоліту. На території Ук...
04.06.2025
13.21.41
ПРОФІЛАКТИКА МАСТИТУ В КОРІВ У ПЕРІОД ЗАПУСКУ ТА СУХОСТОЮ
У системі лікувально-профілактичних протимаститних заходів, важлива роль відведена періоду сухостою,...
Всі новини