12.11.2024
$
41.3
43.99
Leesburg
16.2
°С
Ясно

СЕРГІЙ ДОБАЛЮК: «ТІЛЬКИ РАЗОМ МИ ЗМОЖЕМО ПОБУДУВАТИ ТУ ГРОМАДУ, В ЯКІЙ ХОЧЕТЬСЯ ЖИТИ І ПРАЦЮВАТИ»

05.11.2021
11:54:10
Поділитись:

Наприкінці жовтня ми поспілкувалися  з молодим і перспективним головою Козівської селищної ради Сергієм Добалюком, який поділився своїми здобутками й напрацюваннями за рік свого перебування на посаді.

Має бути співпраця влади з бізнесом

–             Пане Сергію, з чого Ви розпочинали рік тому?

–             25 жовтня минув рік, як мене обрали головою Козівської територіальної громади. До своїх повноважень я приступив 27 листопада До того я два роки працював керівником комунального підприємства «Благоустрій», згодом був інженером по водопостачанні на Радехівському цукровому заводі. Відтак мене запросили працювати інженером в «Агропродсервіс». Там мене помітив Іван Адамович Чайківський і запропонував працювати у його команді. Я довго вагався щодо участі у виборах, та все ж наважився. Обрав команду «ЗА МАЙБУТНЄ», бо мені імпонують люди, які хочуть працювати, бути господарями на своїй землі, не на словах, а на ділі люблять Україну. Щиро вдячний тим виборцям, які мене підтримали, бо захотіли змін.

–             Хто Ваша команда і з якими проблемами стикнулися?

–             На старті роботи було сформовано потужну команду фахівців, де кожен працює на загальний результат. Маємо також ініціативний депутатський корпус, який налаштований на прогресивний рух розвитку громади.

З настанням зими ми стикнулися із проблемою розчищення доріг від снігу. До роботи комунальників на мій заклик долучилися аграрії, які працюють в громаді. Тож навіть віддалені села були розчищені. Тому я переконаний, що має бути співпраця влади з бізнесом, – інакше діла не буде.

На даний час сформовано структуру громади – утворено 14 старостинських округів. Процедуру затвердження старост проводили шляхом громадських обговорень, враховуючи думку мешканців громади.

Створили робочі місця

–             Якими були Ваші наступні кроки?

–             До нас звернулися представники «ОНУР», які виграли тендер на ремонт дороги М-12, що перейшла в М-30, із пропозицією збудувати завод і створити робочі місця для місцевих жителів. Ми знайшли потрібну ділянку на в’їзді в Козову, де іноземні інвестори й побудували завод, створили 130 робочих місць. Щомісяця маємо 350 тисяч грн. ПДФО. Це додаткові кошти, що не були передбачені бюджетом. Я задоволений, що наші люди не їдуть за кордон, а працюють вдома.

Наступний наш крок: до нас завітав народний депутат Іван Чайківський і запропонував докласти кошти з соцеконому в ті об’єкти, які потрібно.

Поспілкувавшись з мешканцями, я запропонував звергути увагу на алею на цукровому заводі – колишню родзинку Козови, що стала пустирем. Іван Адамович виділив кошти, і у співфінансуванні ми реалізуємо цей проєкт до кінця цього року. Другий об’єкт – спортзал у Козівській ЗОШ №2, який був у неналежному стані. Ми його відремонтували.

Також ми зробили дорогу в центрі Козови, освітлили в’їзд у наше містечко – від заправки до гімназії провели нову лінію і зараз все чудово освітлене. В процесі – облаштування тротуару по вулиці Богдана Хмельницького, на цей момент вже залито 400 м бордюру. Долучилися до ремонту двох дитсадків – в одному зробили стелю, в іншому – каналізацію.

Тривалий час ДЮСШ не була здана в експлуатацію після ремонту, ми вирішили це питання.

Там маємо хороший великий спортзал, кімнати з ліжко-місцями. В ньому можна проводити навіть чемпіонати з міні-футболу. Ще один хороший зал є на цукровому заводі, він більш придатний для проведення змагань по тенісу, волейболу і гандболу. Для закінчення першої опорної школи виділили 2,6 млн. грн. з бюджету громади, щоб ввести її в експлуатацію. Але, на жаль, ця школа ще не до кінця наповнена дітьми.

Вдалося реалізувати 7 проєктів

–             А як у Вашій громаді ситуація з оптимізацією?

–             Оптимізація – це непопулярний крок, але якщо ми хочемо розвитку, якісних освітніх послуг, то мусимо привести освітню мережу у відповідність. Процес оптимізації в громаді відбувається згідно затвердженого плану, який відповідає реформі НУШ.

–             Чого Вам не вдалося реалізувати?

–             Цього року я хотів реалізувати ще два проєкти – дорогу на вулиці Лесі Українки в Козові, вартістю 4,4 млн. грн. і дорогу на вулиці Павла Думки. На жаль, цього не вдалося зробити через брак коштів.

Але мене тішить те, що в селах ми підсипали 30 доріг, засвітили багато вуличного освітлення, встановили 7 дитячих майданчиків. Радію тим, що за короткий час мені вдалося реалізувати 7 проєктів, тому переконаний, що ми рухаємося в правильному напрямку.

Одним з досягнень вважаю також перемовини щодо запуску цукрового заводу в Козові.

На спільній нараді з аграріями, представниками Радехівського цукрового заводу та народним депутатом Іваном Чайківським, я запитав, чому ми, маючи свій цукровий завод, возимо буряк у Чортків. В результаті є перспектива, що вже у 2022 році цукровий завод у Козові знову запрацює. Буде створено близько 130 робочих місць, до того ж – це додаткові надходження до бюджету.

Крім того, ми прийняли програму підтримки дрібних підприємців, які вирощують малину. Виділили кошти на закупівлю саджанців і бачимо, що люди цим зацікавилися. Вважаю, що цей кооперативний рух піде вперед. Також наші люди почали садити виноград, горіх, обліпиху, лохину. А це знову ж таки розвиток бізнесу, податки, робота.

–             Як справляєтеся з викликами, спричиненими пандемією?

–             У нашій Козівській лікарні є всі умови, щоби лікувати ковідних хворих. Відведено 100 ліжко-місць. Щодня є потреба в кисні 24-30 балонів.

Ми побачили, що біля приміщення лікарні паркується багато людей і буває так, що виїзд швидкої ускладнений. Тому, з допомогою аграріїв, там облаштовано велику парковку, площею 1000 кв. м.

В лікарні є хороші фахівці, які проводять надскладні операції. Організовано мобільні бригади, які готові виїжджати в села, щоби проводити вакцинацію населення. В кожному селі є медичні пункти. На мою думку, медична допомога, підсипана дорога, освітлена вулиця і робочі місця мають бути в першу чергу, щоби в громаді хотілося жити і працювати.

–             Що у Ваших найближчих планах?

–             Я вважаю, що за рік часу зроблено багато, до того ж в умовах пандемії і газової кризи.

При формуванні бюджету на наступний рік більший акцент поставимо на села. Хочемо провести освітлення в селах Ценів і Бишки. Зараз робиться дорога за кошти обласної ради Ценів-Потік- Бишки для того, щоби віддалені села мали сполучення з центром.

Я прийшов і роблю те, що мені під силу. Мені приємно, що до 30-річчя Незалежності України ми закупили професійну сцену, придбаємо і нову сучасну ялинку. Плануємо зробити хорошу реконструкцію центру Козови. Треба закочувати рукава і робити, а не вставляти палки в колеса, тоді багато чого вдасться реалізувати. Я доступний і відкритий для кожного. Мені приємно, що поруч є люди, на яких я можу покластися. Є спільне бачення розвитку. Ми будемо брати участь у різних програмах, щоби залучити додаткові кошти, будемо шукати підтримки в депутатів. Тільки разом ми зможемо побудувати ту громаду, в якій хочеться жити і працювати.

Розмовляла Леся ЗАМОРСЬКА

Останні новини

11.11.2024
22.12.34
ДОСЯГНУВШИ ПІКУ, ЦІНИ НА ЯЙЦЯ ПІДУТЬ НА СПАД
Жовтень і листопад – це традиційно період зростання цін на яйця через сезонні чинники. Про це ...
11.11.2024
21.55.36
У ДЕРЖБЮДЖЕТІ НА 2025 РІК ПЕРЕДБАЧЕНА СУТТЄВА ПІДТРИМКА АГРОВИРОБНИЦТВА
Уряд затвердив проект Державного бюджету на 2025 рік, в якому передбачено понад 6 млрд гривень на ро...
11.11.2024
21.37.35
НА НАДВІРНЯНЩИНІ ВІДБУВСЯ СІЛЬГОСПЯРМАРОК «ЗОЛОТА ОСІНЬ – 2024» ТА УРОЧИСТО ВІДКРИЛИ ГУРТОВИЙ РИНОК «РАДОГАСТ»
9 листопада в селі Перерісль, що на Надвірнянщині Івано-Франківської області, відбулось одразу дві м...
11.11.2024
21.02.06
ДЕФІЦИТ СИРОВИНИ СПРИЧИНИВ ДО ЗРОСТАННЯ ЗАКУПІВЕЛЬНИХ ЦІН НА МОЛОКО
У листопаді в Україні підвищились закупівельні ціни на молоко. Драйвером зростання аналітики&nb...
11.11.2024
19.25.43
ПОНАД 419 МЛН. ГРН ГРАНТОВОЇ ПІДТРИМКИ ОТРИМАЛИ ЦЬОГОРІЧ МАЙЖЕ 100 СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ
У рамках урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу «єРобота» ще...
10.11.2024
22.34.27
В УКРАЇНІ ОНОВИЛИ ПРОЦЕДУРУ ДЕРЖАВНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ ЗЕМЕЛЬ
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 3993-IX «Про внесення змін д...
10.11.2024
22.15.34
З 5 ГА ВАРТО РОЗПОЧИНАТИ ЧАСНИКОВИЙ БІЗНЕС
Мінімум площі, з якої є сенс розпочинати бізнес з вирощування часнику, щоб отримати питомий рез...
10.11.2024
21.57.07
АУКЦІОНИ З ПРОДАЖУ ПРАВ ОРЕНДИ ЗЕМДІЛЯНОК СІЛЬГОСППРИЗНАЧЕННЯ НА ЛЬВІВЩИНІ
15 листопада відбудуться земельні електронні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок сільсь...
Всі новини