Головною святинею римо-католиків у Тернополі, починаючи із 90-х років ХХ ст., є костел Божого Милосердя i Матері Божої Неустанної Допомоги, що на вул. С. Бандери, 57. Зважаючи на те, що у 1954 році радянська влада знищила колишній Тернопільський парафіяльний костел, натомість побудувавши універмаг і лишивши прихожан без святині. На згадку про храм неоготичного стилю у 2017 році у сквері ім. Т. Шевченка був встановлений його невеличкий бронзовий макет. Негідна доля спіткала і єзуїтський костел, що був перебудований на швейну фабрику, а колишній домініканський костел перейшов до парафії греко-католиків.
Відродження тернопільської римо-католицької парафії розпочалось у 1991 році навколо відновленої старої єзуїтської каплиці на цвинтарі, освяченої цього ж року під титулом Воскресіння Господнього. У 1999 році розпочалося будівництво парафіяльних костелу та будинку на земельній ділянці, отриманій 1998 року. Фінансувалось за рахунок архідієцезіальних коштів, католицького фонду «Реновабіс» з Німеччини, єпископів США, парафій у Польщі, особливо Тарнівської дієцезії, та приватних осіб.
Зведення храму тривало 9 років. Тогочасний голова Католицької церкви, Папа Іван Павло ІІ, звернув на це увагу і благословив наріжний камінь під будівництво святині. 1 травня 1999 року архієпископ Мар'ян Яворський освятив місце під будівництво та дзвін, а 18 травня 2002 року – каплицю у приміщенні новоспорудженого парафіяльного будинку та всю будівлю.
Архітектором цієї незвичної за своєю формою споруди став тернополянин Ігор Чулій. Над головним вівтарем працював Василь Козловський, тернопільський художник інтер'єру. До написання ікон також долучився відомий іконописець-реставратор Петро Демкович.
18 жовтня 2008 року єпископ Віктор Скворц із Тарнова (Польща) за участю кардинала Мар'яна Яворського, Харківсько-Запорізького єпископа Станіслава Падевського та Львівського архієпископа-коад'ютора Мечислава Мокшицького здійснив консекрацію новозбудованого костелу під титулом Милосердя Божого і Матері Божої Неустанної Допомоги.
Парафію обслуговують дієцезіальні священники, а з вересня 1992 року працюють черниці-йосифітки згромадження Сестер св. Йосифа.
Станом на сьогодні парафія римо-католиків складає понад 400 вірян, а служби правляться трьома мовами: українською, польською та англійською, зокрема для студентів з африканських країн. Краса, велич і сучасність дизайну костелу захоплює. За словами настоятеля, він є меншим, ніж здається на перший погляд, проте вміщує всіх охочих зайти до храму.
У вересні 2021 року над входом в костел встановили фігуру Ісуса Христа.