Компанія «Агроресурс» – один з основних операторів на ринку України, метою якого є комплексне матеріально-технічне забезпечення сільськогосподарських підприємств. Фірма, що є офіційним представником заводів-виробників, зарекомендувала себе серед аграріїв нашої держави надійним партнером з продажу сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва і запасних частин до неї. Одним із провідних напрямків компанії також є реалізація оригінального посівного матеріалу, засобів захисту рослин і мікродобрив від всесвітньо відомих торгових марок: Солантіс,Самміт Агро, Сингента, Лімагрейн, Баєр, БАСФ, Альфа Смарт Агро, Агрохімічні технології, ФМС, та інших. У Тернополі фахівці регіонального представництва «Агроресурс» провели для аграріїв західного регіону семінар, під час якого рекомендували сільгоспвиробникам як ефективно, науково обгрунтовано та доведено на практиці застосовувати пропоновані компанією препарати, обрати новітні технології землеробства, а також запропонували їм нові напрямки співпраці зі своєю компанією.
Як інформував директор Тернопільського регіонального підрозділу «Агроресурс», що в своїй діяльності охоплює Західну частину України Андрій Мочула, семінар зібрав сільгоспвиробників з Галичини, Буковини та Волині, які внаслідок співпраці з їхньою компанією прагнуть поліпшити ефективність власного землеробства.
– Співпраця налагоджена, на цій зустрічі ми пропонуємо партнерам розширену лінійку пропонованої сільгоспвиробникам продукції від компанії «Агроресурс-А», – зазначає керівник її регіонального підрозділу. – Маємо багато фокусних препаратів, яким немає аналогів на вітчизняному ринку. На цей семінар зібрали ті фермерські гос-ва, які хотіли більше почути і дізнатися, на скільки наша продукція є ефективною і доступною. Після цього людям, котрі зацікавилися нею, дамо змогу попробували на їхніх землях, що це за препарати і як вони працюють.
А охочих відвідати даний сільськогосподарський форум виявилося доволі багато, серед яких були навіть і представники агрохолдингів і відомих на всю Україну господарств.
– У нашому семінарі охоче беруть участь фахівці з холдингу «Агропродсервіс», «ТОВ Україна» господарств «Коваль» і «Вікторія-92», агрокомпанії «Дружба «АгроРось» і багато інших. – наголошує директор Тернопільського регіонального підрозділу «Агроресурс» Андрій Мочула, – Ми даємо науково обгрунтовані та перевірені досвідом землеробства рекомендації, як саме під час весняно-польових робіт, що не за горами, ефективно використовувати пропоновану нами продукцію як для підживлення культур, так і проти хвороб (ЗЗР).
Технічний експерт компанії Костянтин Гордон розповів про переваги застосування високоефективних мінеральних дорив для майбутнього врожаю і наголосив на необхідності правильного їх внесення під рослини, щоб дати їм можливість відкрити свій максимальний потенціал.
– Візьмімо для прикладу NPK plus ICL – це можливість отримати високий рівень ефективності добрива за рахунок пролонгованої дії, – аргументує технічний експерт «Агроресурс-A». – Нехай це добриво не з дешевих, але завдяки його ефективності ти отримуєш вартість на гектар менше – у цьому сама суть економії. Що стосується мікродобрив, то за правильного підходу треба прагнути не отримати прибуток, а зберегти врожай, дати рослині можливість відкрити свій максимальний потенціал.
«Скільки це коштуватиме на 1 га і який матиму з цього зиск?», – недоречне, за словами фахівця компанії, запитання, що виникає напередодні посівних кампаній у більшості аграріїв.
– Можна використати препарат, що тобі вартуватиме, наприклад, 5 доларів США і отримати різницю між обробленою і необробленою частиною 400 кг, а це – суттєва різниця, – аналізує Костянтин Гордон. – Хочемо ми того чи ні, але нам до певної міри треба підходити нестандартно до вирощування тих чи інших культур. Зокрема, необхідно дивитися і на РН води як важливий показник, бо ми в цьому втрачаємо. ЗЗР майже не бувають дешевшими і займають значну частину витрат. Знехтувавши РН води, можна втратити тисячі доларів та ефективність препарату. Зокрема можна дозволити бур’янам прорости, і втратити тим самим вологу бо вони її заберуть. Тобто на дрібниці треба зважати…
На необхідності економічно обгрунтованого використання ЗЗР у поєднанні із живленням як макро-, так і мікроагротехнікою наголосив у своєму виступі перед учасниками семінару технічної експерт підтримки компанії «Агроресурс» Михайло Федорук. За його словами, все розпочинається все з землі і посівного матеріалу.
– Чому ми обираємо той чи інший продукт і для чого ми це робимо? – ми повинні знати поле, сорт, гібрид, – наголошує один із провідних фахівців цієї компанії. – У господарствах землі не є однаковими, а буває різниця навіть у межах одного поля. Інколи в одного сусіда та чи інша культура дає високий врожай, а іншого – ні, бо господарюють вони на різної якості грунтах. Врахувавши це, надалі можемо коригувати процеси розвитку хвороб, шкідників, впливати певною мірою на фізіологію розвитку культури.
Керівник напрямку АGS – цифрової агрономії компанії «Агроресурс» Володимир Хаврось розповів про проект, що сприятиме аграріям в створенні в їхніх господарках точного землеробства – середовища для аналізу, накопичення і опрацювання телеметричних, агрономічних, облікових та інших даних.
– Основна суть проекту – допомогти сільгоспвиробникам ефективно, правильно, швидко і якісно оцифруватись і зайти в точне землеробство, – інформує керівник напрямку з розвитку цифрової агрономії компанії «Агроресурс-A». – Ми як експерти будемо їх в цьому супроводжувати, налаштовувати, вчити та відповідно надавати їм необхідні для цього послуги. Це великий об’єм даних, які треба аналізувати, опрацьовувати, з них виводити нові дані та робити висновки. Адже нині дуже багато, хто в саме в розділі обліку, контролю, якості та ефективності втрачає темп розвитку свого господарства. Ми розкажемо, як можна аграрним господарствам розвиватись, які в них є для цього інструменти щодо збільшення як своєї продуктивності так, і бази земельного банку, запропонуємо напрямки підвищення ефективності їхніх сільгосппідприємств.
Поспілкувавшись з менеджером «Агроресурс-А» Михайлом Семчишиним компанія зайшла на Західну Україну в 2022 році і відтоді налагодилась взаємовигідна співпраця з її агровиробниками – від фермерів до сільськогосподарських холдингів. Компанія реалізує аграріям високоякісні: ЗЗР, насіння, міндобрива, дрони, електронні технології і сприяє господарствам у підвищенні врожайності та отриманні від цього більших доходів. Тобто підтримує і кредитує їх, розвиваючи цим сільське господарство та піднімаючи економіку України. Аграрії-партнери компанії «Агроресурс-А » задоволені співпрацею і прагнуть її продовжувати й надалі.
– ТОВ «Агрорось», що в Качанівці Підволочиської ОТГ Тернопільської області співпрацює з цією компанією уже другий сезон, – розповідає головний агроном сільгосппідприємства Олександр Богатир. – До того ми взагалі не знали, що є такий дистриб’ютор, а нині вже маємо з ним плідну співпрацю. Використовуємо їхні ЗЗР, добрива і мікродобрива наше господарство відвідують їхніменеджери – приїжджають на поля, консультують, радять. Компанія «Агроресурс» йде нам на поступки, зокрема й щодо кредитування. Будем співпрацювати і надалі!
Олег ЛІВІНСЬКИЙ