РОМАН ВИННИК: «Я ВСІХ НАЦІЛЮЮ НА ТЕ, ЩО ДО ВЕРШИНИ НАМ ЩЕ ДАЛЕКО»
РОМАН ВИННИК: «Я ВСІХ НАЦІЛЮЮ НА ТЕ, ЩО ДО ВЕРШИНИ НАМ ЩЕ ДАЛЕКО»
17.09.2021
11:10:21
Поділитись:
Максимальних зусиль для розвитку культури в Білецькій територіальній громаді докладає начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Білецької сільської ради Роман Винник. Він очолив цей відділ у 2019 році. До цього працював головним режисером народного аматорського театру в с. Великий Глибочок.
Енергетика сцени не дає старіти
Пан Роман родом із Бережан. Свою кар’єру в культурі розпочинав у 1990 році з посади керівника художнього колективу в Будинку культури с. Нараїв. Згодом був директором Бережанського районного Будинку культури. Пригадує, що свої перші гроші заробив ще п’ятнадцятирічним юнаком. За одну забаву отримав 50 радянських рублів, у той час, як його мама заробляла 96 рублів у місяць.
9 років тому я прийшов у с. Великий Глибочок режисером народного аматорського театру, – розповідає Роман Винник. – Специфіка сільських закладів культури в тому, що всі репетиції розпочинаються о 20-тій годині вечора і закінчуються о 23-тій, бо в інший час люди зайняті роботою та власним господарством. Зараз ми шукаємо кандидата на посаду режисера цього театру, але через такий графік репетицій і невисоку зарплату зробити це дуже важко.
На думку начальника відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Білецької сільської ради, в культурі працюють люди – фанати та ентузіасти своєї справи. Енергетика сцени дає відчуття молодості й пану Роману, попри те, що в цьому році він відсвяткував 50-річний ювілей. До закоханих у мистецтво належать учасники всіх творчих колективів громади, в тому числі й народного аматорського фольклорного ансамблю «Білівчанка», народного аматорського хору «Просвіта» (с. Біла), народного аматорського хору «Галичина» (с. Мшанець), народного аматорського театру (с. Великий Глибочок), що має понад сторічну історію.
Оновлюють заклади культури
Роман Винник завжди наголошує на тому, що має дві сім’ї – власну і колектив із 50 працівників закладів культури Білецької громади.
Ми не вимагаємо від працівників культури організовувати заходи до всіх свят, але до основних і ювілейних вони мають бути обов’язково, – каже чоловік. – До прикладу, с. Великий Глибочок пов'язане із Ярославом Стецьком, тому в нас традиційно проходять урочисті зібрання двічі на рік біля його пам’ятника 19 січня і 30 червня (Акт проголошення Української державності у Львові, який зачитував Стецько). Також ми проводимо коляди, розколяду, забави на Петра й Павла тощо. Дотримуємось усіх планових заходів. Щороку я звітую про їх проведення перед головою громади та депутатським корпусом.
У підпорядкуванні відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Білецької сільської ради, що є окремою юридичною особою, – 10 бібліотек, єдиний в області музей Соломії Крушельницької (с. Біла), Будинки культури в Плотичі, Великому Глибочку, Мшанці, Ігровиці, клуби в Білій, Чистові, Івачеві Горішньому, Івачеві Долішньому, Дітківцях і Хомівці.
Із закладами культури є багато проблем через недостатнє фінансування, адже сільські ради не мали коштів, тому ремонтів не проводили дуже давно, матеріально-технічна база застаріла, – каже Роман Винник. – З приходом у Білецьку громаду, за підтримки голови й депутатського корпусу, ми знаходимо кошти на розвиток відділу культури. Зокрема зробили капітальний ремонт клубу в Білій, перекрили дах в Будинку культури в Ігровиці, провели поточний ремонт і перекрили дах у клубі с. Івачів Долішній, оновили звукопідсилюючу апаратуру, закупили частину відеопроєкторів із пересувними екранами, щоби популяризувати культуру в тому числі й через соціальні мережі та сайти.
Пан Роман розробив проєкт облаштування літніх майданчиків у кожному селі і планує поступово його реалізувати. На таких майданчиках будуть показувати фільми, проводити зустрічі, презентації тощо.
Я всіх націлюю на те, що до вершини нам іще далеко, – підсумовує Роман Винник. – Тому нам є до чого прагнути, бо лише в такому випадку культура матиме майбутнє.