На полях родинного фермерського господарства «Костів», що на Львівщині, вирощують продукцію тільки життєдайного виробництва – без хімії, міндобрив, синтетики, гормонів та ГМО. Засвідчує це органічний сертифікат: на полях уже майже 20 років не вносилось жодної «хімії». Про це повідомляє AGROPORTAL
У ФГ «Костів» із першого дня заснування працюють суто члени однієї родини. Повністю на органічне виробництво у ФГ «Костів» перейшли у 2006 році. Посівний матеріал у них також не піддається дезінфекції, а боротьбу з бур’янами вже звикли проводити вручну чи механічно. Добрива застосовують лише природні – перегній, сидерати, пожнивні рештки.
За словами власника господарства Богдана Костіва, на даний момент мають в обробітку 20 га землі, де вирощують різноманітні культури – від традиційних зернових і овочів до кормових бобів, люпину, мальви мелюки. Загалом нараховується близько 48 культур.
«Життєдайне виробництво – це технологія вирощування сільськогосподарських культур, за якої використовуються тільки природні засоби, які не порушують природні процеси. Технологія застосовує заходи і засоби, які відповідають принципам «технологія для рослини, а не рослина для технології». Це дозволяє покращити екологічну якість продукції та збільшити врожайність», – розповів фермер.
Серед рідкісних культур, які теж сертифіковані «Органік Стандарт», у господарстві вирощують такі: чорний кмин, або чорнушка – це пряно-смакова приправа, з якої ще також виготовляють парфумерію, олію, лікарські препарати; гуньба, або грибна трава – її використовують у хлібопеченні. Також вирощують голомшу, голозерний ячмінь і рис, фацелію та інші.