Про роботу поліклінічного відділення Тернопільської центральної районної лікарні у період пандемії розповів завідувач Петро Володимирович Качан, який перебуває на цій посаді з жовтня 2017 року.
До 2000 пацієнтів за тиждень
Поліклінічне відділення Тернопільської ЦРЛ включає в себе наступні підрозділи: амбулаторно-поліклінічне, лабораторної діагностики, рентген діагностики, фізіотерапії і реабілітації, відділення профілактики, стоматологічне відділення. Тут працює 65 лікарів, 84 медичні сестри, 31 молодша медична сестра.
Враховуючи звернення до населення Тернопільського району через засоби масової інформації, через керівників громад та сімейних лікарів про обмеження планових звернень за амбулаторно-поліклінічною допомогою, з метою попередження поширення COVID-інфекції, поліклінічне відділення ТЦРЛ надає невідкладну амбулаторну консультативну допомогу пацієнтам, які звернулися за медичною допомогою.
У період COVID-пандемії звертається від 1500 до 2000 пацієнтів за тиждень.
Від початку пандемії COVID -19 поліклінічне відділення працює щоденно, крім суботи та неділі згідно затвердженого графіку.
– На COVID-інфекцією перехворіли 22 лікаря, 19 медичних сестер, 4 молодші медичні сестри, – розповідає завідувач поліклініки. – Звичайно, пов’язувати це з професійною діяльністю стовідсотково не можливо, тому що наразитися сьогоднішнього дня на інфекцію можна будь-де. Медичні працівники поліклінічного відділення забезпечені засобами індивідуального захисту – масками, дезінфекторами, щитками, халатами, рукавичками в повному обсязі.
Про ефект говорити зарано
У відділені для лікування хворих із респіраторною інфекцією ковідного генезу, яке функціонує в Тернопільському районі з серпня 2020 р., на лікуванні постійно знаходиться від 25 до 35 пацієнтів. Там забір матеріалу на ПЛР-тести проводиться лікуючими лікарями.
Для проведення ІФА в Тернопільській ЦРЛ наявний аналізатор напівавтомат марки LisaScanEM, виробник «Erba Mannheim» (Німеччина). На ньому проводиться ряд досліджень на визначення таких показників: SARS-CoV-2 IgM, SARS-CoV-2 IgG, D-Димер, прокальцитонін, ферити та інші ІФА лабораторні дослідження.
– На рахунок ситуації з захворюваністю на COVID-19 і позитивної динаміки в період локдауну говорити передчасно, – вважає Петро Володимирович. – Результат можна буде очікувати в середині лютого. Частина молодих людей, які в період свят нехтували правилами попередження розповсюдження інфекції хворіють легкими формами і не звертаються за медичною допомогою, при цьому розповсюджуючи інфекцію. Також вони не проходять ПЛР-тестування, тому судити про позитивну динаміку щодо захворюваності на COVID-19 можна тільки по кількості хворих з важкою і середньою степінню, які лікуються стаціонарно.
У поліклініці створено електронну систему попереднього запису до вузьких спеціалістів. Дистанційно записатися можна за номером телефону 25-19-37, повідомивши свої дані і номер електронного направлення, на зручний день і час для пацієнта. Детальніша інформація про графік прийому вузьких спеціалістів та інша інформація розміщена на сайті: http://www.trtmo.te.ua/ в рубриці «Для пацієнта».
Леся Заморська