23.11.2024
$
41.32
42.99
Columbus
7.2
°С
Суцільна хмарність

Просунуте село Ангелівка

03.07.2021
12:15:38
Поділитись:

Село Ангелівка, що знаходиться за 16 км від Тернополя,  хоч і невеличке (майже 600 мешканців), проте воно й  раніше  не було забуте Богом і людьми. Слава про тутешній радгосп «Плодовоягідний» розходилася по всій Україні. Наприкінці 1980-х у селі збудували  школу-десятирічку. Але з минулого року, коли воно увійшло до складу Байковецької територіальної громади, з’явилася надія, що його розвиток буде продовжуватися, бо є для цього всі підстави.

Звідки з’явилася Ангелівка

Землі, на яких розташована сучасна Ангелівка, належили до маєтку Давидовських.  У часи Австро-Угорщини у цій родині  залишилась вдовою дочка Анеля, якій подаровали 180 моргів поля і збудували фільварок, назвавши його на честь дочки Анелівка. Потім вона продала свій маєток пану Гльогеру. На основі фільварку і організувався хутір Янелівка.

У 1939 р. його перейменували на Ангелівку, що в ходила до Чернелево-Руської сільради. А у 1975 р. село було  знову перейменоване – цього разу на Пігарєве – в пам'ять про Героя Радянського Союзу Миколу  Пігарєва, який  поблизу цього населеного пункту повторив подвиг Олександра Матросова. Та вже у  1991 р. селу повернуто назву Ангелівка.

У радянський час громада Ангелівки не мала власного храму. Віруючі молилися у капличці. А на зорі Незалежності, у 1992 р. мешканці села завершили будівництво величної церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Промисловість і відпочинкова зона

В Ангелівці   розвивається  промисловість,  давно працює ПАТ «Ангелівка». Воно випускає дитячі коляски, які користуються попитом в усій Україні. Решта економіки – сільськогосподарське виробництво. Як розповів староста Ангелівки Володимир Сандлак, майже 200 га земельних паїв орендує ТОВ «Весна». А ФГ «Горячек» і ФОП Іван Дмитрів обробляють по декілька десятків гектарів земельних паїв місцевих мешканців. У селі є також ставок «Веселий карасик» із  відпочинковою  зоною, які зробили фактичні керівники ТОВ «Весна» Іван Крисак і Ярослав Василик. У цю місцину  приїжджають на відпочинок у вихідні дні чимало людей, особливо мешканців Тернополя.

  • В це село потрібно заманювати підприємців, надаючи підтримку малому і середньому бізнесу, щоб він створював нові робочі місця і люди не виїжджали звідси на заробітки за кордон, – переконує староста Володимир Сандлак. – Тоді за рахунок податків з працівників буде наповнюватися  бюджет громади, буде розвиватися  комунальне господарство, будуть ремонтуватися дороги і створюватися умови для кращого життя місцевих мешканців.

Учні виграли грант ЮНЕСКО           

Із початку 1980-х років у селі діє ЗОШ І-ІІІ ступенів, споруджена для дітей двох сіл – Ангелівки та Романівки. Нині тут навчається майже 200 учнів. Учні посідають багато призових місць на різних змаганнях і предметних олімпіадах. Для прикладу – недавно вони підготували проєкт і вже виграли грант ЮНЕСКО (50 тисяч грн.) на побудову теплиці, де вирощуватимуть декоративні дерева. У школи є непогані шанси стати опорною школою із філіями у сусідніх селах. Цього літа за кошти Байковецької громади у навчальному закладі повністю оновлять їдальню, а в наступні роки,  потрібно буде капітально відремонтувати дах і фасади.

 В Ангелівці немає дитсадка. Але шкільний автобус здійснює замкнутий рейс – дошкільнят  відвозить у дитсадок в сусіднє село Романівку, а на зворотному шляху привозить звідти дітей у школу Ангелівки.

Відкриють амбулаторію

GEDSC DIGITAL CAMERA

В Ангелівці ще у 2019 р. збудували клуб. У ньому уже обладнали відділене робоче місце адміністратора ЦНАПу, щоб людям не доводилося  їздити за адмінпослугами у Байківці. Тепер належить закупити меблі, апаратуру – і клуб працюватиме за своїм призначенням.

Цими днями у селі завершили будівництво амбулаторії сімейної медицини. Як запевняє староста, медичними послугами зможуть скористатися усі охочі мешканці громади. У сучасній будівлі сімейний лікар буде мати усі умови для роботи,  відпочинку і, навіть, проживання. Невдовзі завезуть діагностичне обладнання.

Тішить, що дороги в Ангелівці у доброму стані, а центральні – заасфальтовані.

 У селі поки що немає роздільного сортування сміття, люди скидають усе сміття в контейнери, які за результатами тендеру вивозить підприємство «Екотерн» з Тернополя. У мешканців Ангелівки тривалий час були проблеми з неякісною водою. Та недавно працівники КП «Байковецьке» прибули в село, капітально почистили водонапірну вежу і люди отримують  чисту воду.

                                                              Роман Якель

Останні новини

23.11.2024
23.21.01
ГОЛОДОМОРОМ НАМАГАЛИСЯ ЗНИЩИТИ В УКРАЇНЦЯХ ГОСПОДАРІВ ЗЕМЛІ
Не зумівши загнати українських землеробів у колгоспне рабство, московська влада в 1932-33 роках неща...
23.11.2024
22.00.00
УПРОДОВЖ РОКУ ІМПОРТ ЖИВИХ СВИНЕЙ ЗРІС НА 29,4%
У січні-жовтні 2024 року Україна імпортувала 630 тонн живих свиней, що на 29,4% більше, ніж за анало...
23.11.2024
15.42.49
ЗА ПОТОЧНИЙ РІК ЦІНА НА КУРЯЧІ ЯЙЦЯ ЗРОСЛА НА 58%
Середня вартість десятка курячих столових яєць на оптовому ринку у Львові сягнула 58,5 грн, що на 58...
22.11.2024
21.49.54
У ДЕРЖАВНОМУ АГРАРНОМУ РЕЄСТРІ З'ЯВИТЬСЯ СИСТЕМА ОПОВІЩЕННЯ ДЛЯ БДЖОЛЯРІВ
Законодавчо на державному рівні анонсовано врегулювання питання щодо запобігання загибелі бджіл від ...
22.11.2024
18.51.32
НА ТЕРНОПІЛЛІ З'ЯВИТЬСЯ ЗАВОД ХАРЧОВИХ НАПІВФАБРИКАТІВ
Завод із виробництва харчових продуктів на основі тіста планують побудувати на Тернопіллі до літа 20...
22.11.2024
14.55.33
ВИРОЩУВАТИ СОЮ БЕЗ ГМО АГРАРІЯМ ВИГІДНІШЕ, ПРОТЕ ПОПИТ НА КУЛЬТУРУ МОЖЕ БУТИ ОБМЕЖЕНИЙ
Експортні закупівельні ціни на сою падають в Україні третій тиждень поспіль. Це дозволяє опускати ці...
22.11.2024
14.21.19
ЄВРОПЕЙСЬКІ ІМПОРТЕРИ НАРАЗІ НЕ ПОСПІШАЮТЬ КУПУВАТИ УКРАЇНСЬКУ КУКУРУДЗУ
Попри нещодавнє зниження цін, українська кукурудза стикається з парадоксом: її конкурентоспроможніст...
22.11.2024
13.37.55
УКРАЇНСЬКИЙ ЦУКОР ЗА ЦІНОЮ І ЗА ОБСЯГАМИ РЕАЛІЗАЦІЇ МОЖЕ ВИЙТИ НА НОВІ ВИСОТИ
Як повідомляють аналітики «ПУСК», створеного в межах ВАР, на українському ринку цукру сп...
Всі новини