29.04.2025
$
41.74
47.39
London
15.3
°С
Ясно

ПРАКТИКУМ. КОРИСНІ ПОРАДИ З ПЕРЕСАДКИ ПОЛУНИЦІ

17.03.2025
12:03:21
Поділитись:

Приємно спостерігати, як молоді саджанці полуниці розквітають і поступово перетворюються на пухкі, ароматні ягоди! Однак, як і будь-який жвавий танцюрист, полуниця також вимагає зміни партнерів на паркеті в саду. Transplanting вшановує природу та організовує своєрідне поєднання смаків і ароматів, як зазначає Ukr.Media. Докладніше FERMERSTVO.IN.UA

 

 

Пересадку полуниці можна розглядати як вид поновлення. Зображення, яке забезпечує рослині нове середовище, де вона може чудово процвітати. Продумано обираючи ділянку, регулюючи рівень вологи та доглядаючи за корінням, ви створюєте умови, сприятливі для бурхливого росту та великого врожаю.

Полуниця має унікальну властивість: при вирощуванні на одному місці протягом декількох років поспіль урожай має тенденцію до значного зниження. Ягоди можуть стати дрібними і втратити смак. Тому бажано періодично пересаджувати полуницю, щоб забезпечити рясний урожай. Не відкладайте пересадку; його завжди можна виконати в потрібний час.

Оптимальні терміни для пересадки полуниці

Це завдання можна виконати навіть у теплі літні дні, коли сонячне світло не надто інтенсивне. За цей час кущі активно розповзаються, утворюючи нові молоді розетки. Поступово ґрунт починає виснажуватися, надаючи рослинам менше поживних речовин. Літня пересадка необхідна не тільки з цієї причини, а й тому, що грядки можуть стати занадто густими. При недостатній циркуляції повітря підвищується ризик розвитку різних захворювань. Таким чином, ідеальний час для пересадки – після збору врожаю в похмурі дні, коли спека не сильна. У надто жарких умовах кущі можуть важко прижитися, і багато з них можуть не вижити.

Визначення правильного часу для пересадки

Терміни багато в чому залежать від клімату і географічного положення, де вирощується полуниця. Однак, незважаючи на ці фактори, пересадка в червні зазвичай не рекомендується, оскільки в цей час відбувається збір урожаю. У цей час коренева система рослини відчуває значне навантаження, і її переміщення може призвести до всихання. Пересадку в червні слід розглядати лише у виняткових випадках, таких як забруднення ґрунту або термінове перепланування саду. Найбільш підходящий місяць для пересадки полуниці – серпень. На той час уже закінчено жнива, і погода вже не така спекотна, як на початку літа. Це вікно дозволяє кореням рослини прижитися до настання холодів. У північних районах бажано пересаджувати на місяць раніше, щоб дати рослині достатньо часу для адаптації до зими та запобігти вимерзанню.

Ідеальне місце для пересадки полуниці

Полуниця зазвичай розглядається як рослина, яка процвітає в теплі та сонячному світлі. Щоб захистити їх від холодних вітрів, виберіть для посадки сонячне місце. Важливо пам’ятати, що надмірний полив може бути шкідливим. Полуниця віддає перевагу постійному, але помірному рівню вологи. Особливо люблять піщаний грунт. Якщо ваш сад не повністю відповідає цій вимозі, додайте трохи піску, щоб покращити структуру ґрунту. Що стосується добрив, то відмінним вибором буде компост або курячий послід. Крім того, корисним може бути збагачення грунту деревною золою. Не забудьте заздалегідь підготувати ґрунт, щоб переконатися, що він насичений необхідними поживними речовинами.

Вибір посадкового матеріалу

При виборі розсади віддавайте перевагу тим, у яких добре розвинений центральний пагін і чотири листочки. Вибирайте коріння довжиною близько 12 сантиметрів. Також важливо ретельно перевірити розсаду на наявність будь-яких ознак грибкових інфекцій.

Загальні способи пересадки

Існує два основних способи пересадки полуниці, вибір яких залишається за садівником. Варіанти досить гнучкі. Коли рослини досягають необхідної зрілості, розвивається особливий тип пагона, відомий як «вуса». З них виберіть найсильніші та найздоровіші, які дають розетки. Під час пересадки ці розетки потрібно помістити в пухкий грунт і обережно полити, переважно органічними добривами. Це сприяє зміцненню коренів і стимулює ріст розеток.

Висаджувати слід тільки розсаду з мінімум п’ятьма листочками. Найсильніші рослини зазвичай знаходяться поблизу ягідного куща. Пересаджувати їх можна шляхом поділу куща. У цьому випадку слід вибирати тільки здорові і сильнорослі молоді кущі. Такий спосіб пересадки дає значну вигоду – вже наступного літа можна чекати врожаю. Спочатку видаліть з куща все засохле листя, потім ретельно промийте його під проточною водою. Ви помітите, як кущ починає активно ділитися.

При розподілі куща для пересадки материнську рослину полуниці сегментують на частини, кожна з яких містить активну точку росту і здорове коріння. Потім ці сегменти слід помістити в грунт для подальшого зростання.

Останні новини

28.04.2025
13.05.39
ПОСІВНА. В УКРАЇНІ ЯРИМИ ЗЕРНОВИМИ І ЗЕРНОБОБОВИМИ ЗАСІЯЛИ 2 МЛН. ГЕКТАРІВ
За оперативнини даними, станом на 27 квітня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли ярими зе...
28.04.2025
12.29.41
СТАТИСТИКА.ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ НА 28 КВІТНЯ 2025 РОКУ
Середньозважені ціни закупівлі зернових та олійних культур в Україні на умовах CPT термінали, E...
28.04.2025
11.59.14
УКРАЇНСЬКА БОБОВО-СОЄВА АСОЦІАЦІЯ ЗАПРОШУЄ НА ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ПОЛЯ 2025
Всеукраїнський День Поля відбудеться 27 червня 2025 року. Це одна з головних польових подій сезону, ...
28.04.2025
11.36.35
ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ МОЖЕ ВВЕСТИ КВОТИ НА ІМПОРТ ПШЕНИЦІ З УКРАЇНИ
За словами генерального директора Іспанської федерації комбікормової промисловості Хорхе де Сах...
28.04.2025
10.21.35
ВИРОБНИЦТВО МОЛОКА НА ФЕРМАХ ВПЕРШЕ ЗА 30 РОКІВ ПЕРЕВИЩИЛО ОБСЯГИ КАТЕГОРІЇ НАСЕЛЕННЯ
  Обсяги виробництва молока сільгосппідприємствами України у першому кварталі 2025 року вперше...
28.04.2025
10.01.46
ВАРТІСТЬ ХЛІБА В УКРАЇНІ ПРОДОВЖИТЬ ЗРОСТАТИ
В Україні очікується зростання цін на хліб масових сортів, однак воно буде поміркованим. Максимальне...
28.04.2025
08.39.59
ЧОРТКІВ ЩЕ АКТИВНІШЕ РОЗВИВАТИМЕ ПАРТНЕРСТВО ІЗ ТРОСТЯНЦЕМ З СУМЩИНИ
Першу угоду про партнерство між Чортковом та Тростянцем було підписано 5 листопада 2021 року. А відт...
28.04.2025
08.06.54
НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ТРИВАЄ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ
З 27 квітня по 3 травня 2025 року в Україні проходить Європейський тиждень імунізації під ...
Всі новини