ПАВЛО ХРУЩ: «ДЛЯ МЕНЕ «АГРО-МЛИН» – ЯК РІДНИЙ ДІМ»
ПАВЛО ХРУЩ: «ДЛЯ МЕНЕ «АГРО-МЛИН» – ЯК РІДНИЙ ДІМ»
17.11.2022
10:20:51
Поділитись:
З нагоди Дня працівників сільського господарства, яке в Україні відзначають у третю неділю листопада, ми завітали в одне з найпотужніших агропідприємств Скаладської громади ТОВ «Агро-Млин» і поспілкувалися із директором Павлом Хрущем
Пане Павле, розкажіть, чому своє життя пов’язали із сільським господарством?
Я родом із Новосілки. Із засновником ТОВ «Агро-Млин» Богданом Степановичем Олійником ми разом росли, тому дружимо з дитинства. У молоді роки доля нас розвела. Ми дружили, але разом не працювали. Я був інженером на відгодівельному комплексі в Новосілці на 5 тисяч голів великої рогатої худоби. Згодом 9 років працював за кордоном. А після мого повернення Богдан Степанович запросив мене на посаду директора цегельного заводу в с. Остап’є. Суть роботи я добре знав, бо мій батько у свій час 18 років був директором цегельного заводу в Новосілці. Я запустив завод і вже через рік Богдан Степанович доручив мені очолити «Агро-Млин». І ось уже шостий рік я на цій посаді.
Що входить у Ваші обов’язки?
Товариство обробляє землі у двох селах – Зарубинцях Скалатської громади та Іваніці Підволочиської громади. В мої обов’язки як директора входить контроль роботи агрономів, обліковців та інших працівників. Насправді роботи є дуже багато, адже в обробітку маємо понад 2000 га землі.
Завершується непростий 2022 рік, яким він був для «Агро-Млина»?
Цей рік був дуже важкий. Хоча по урожайності я би не сказав, що ми дуже відстали від попередніх років. Пшениці взяли по 7 ц/га, озимого ячменю – по 7 ц/га, ярого – по 6,5 ц/га. Соя дала 2,6 ц/га, кукурудза – 130 ц/га. Це досить хороший показник. В процесі – збір цукрового буряка.
А як пройшла посівна кампанія?
Ми вже посіяли пшеницю та озимий ячмінь. Цього року під пшеницю виділили 210 га, під озимий ячмінь – 60 га, а під ярий – 135 га. Під цукровим буряком цього року маємо 153 га. На наступний рік плануємо засіяти цією культурою 176 га. Я переконаний в тому, що на ринок треба виходити з товаром і мати якнайбільший асортимент, тому ми не збираємося скорочувати площі під посіви.
Як часто оновлюєте технічний парк?
У питанні техніки кожен аграрій хоче мати її якнайбільще і щороку купувати щось нове. Ми нещодавно поновили наш технічний парк, придбавши нову сівалку Väderstad. Нею ми можемо сіяти одразу чотири культури – цукровий буряк, сою, кукурудзу та соняшник. Також придбали новий культиватор Horsch, який виконує одразу три операції. Плануємо покупку зернового комплексу цієї ж марки. Я задоволений нашим парком, бо є чим працювати.
А чи задоволені Ви трудовим колективом?
Колектив «Агро-Млина» досить великий, тут працює близько 100 чоловік. Працівники в нас хороші, конфліктів практично нема. Я задоволений, бо є з ким працювати. Нам вдалося омолодити колектив. Маємо 8 молодих трактористів і комбайнерів.
Знаю, що окрім посівних площ займаєтесь і садівництвом…
Так, за сад відповідають мої агрономи, але це окрема фірма «Деметра плюс», в якої є свій директор. Цей сад ми купили кілька років тому. Він був в поганому стані, тому довелося посилено працювати над ним упродовж трьох років. Також ми досадили 8 га молодого саду згідно з новими технологіями. Маємо 5 га вишні трьох сортів – столову солодку вишню, середній сорт і пізній, яка йде на заморозку. Вирощуємо чотири сорти яблунь – Джонаголд, Фуджі, Гала, Чорний Принц. Поки що не маємо свого сховища і переробки, але це все в перспективі.
Чи маєте своє життєве кредо?
Не шкодувати про помилки, а виправляти їх і йти вперед, не оглядаючись.
Для мене «Агро-Млин» – як рідний дім. Я готовий працювати і вдень, і вночі, бо переживаю за все. Бажаю нам із Богданом Степановичем ще довго працювати, розвивати це все і створити якнайбільше робочих місць для людей, бо їм треба тут жити, працювати і заробляти.