ОЛЕГ МИЩИШИН: «МИ ПОЧАЛИ ЗОВСІМ ПО-ІНШОМУ ПРАЦЮВАТИ»
ОЛЕГ МИЩИШИН: «МИ ПОЧАЛИ ЗОВСІМ ПО-ІНШОМУ ПРАЦЮВАТИ»
11.11.2022
11:18:22
Поділитись:
Війна в Україні показала хто є хто і дуже сильно згуртувала українців у боротьбі проти спільного ворога. Жителі сіл Лапшин і Гайок Нараївської громади теж об’єдналися навколо спільної мети – допомагати хлопцям на передовій задля якнайшвидшого звільнення України від навали орків.
Староста Лапшинського старостинського округу Нараївської сільської ради Олег Мищишин розповів, що у лавах ЗСУ від початку повномасштабної війни служать 20 чоловік з його округу.
Після 24 лютого життя змінилося кардинально, ми почали зовсім по-іншому працювати, – каже пан Олег. – Створився волонтерський рух, люди почали звертатися в сільраду з бажанням допомогти. Ми зв’язувалися з тими волонтерами, які відправляють допомогу на передову і безпосередньо контактують із командирами. Люди носили багато закруток, цигарок, солодощів, теплих речей тощо.
Засновниця волонтерського руху «Бережанський майдан» Галина Проців у Бережанській гімназії організувала своєрідний склад, де працювало багато волонтерів. Там плели маскувальні сітки, робили енергетичні батончики тощо. Староста Лапшинського старостинського округу спілкувався з нею і щоразу старався довезти усе, що було потрібно. Крім того, він налагодив співпрацю з тернопільським волонтером Ігорем Хомою, якому теж відправляв вантажі для військових.
Вихідці з нашого села, які зараз живуть за кордоном, теж дуже багато помагали, – додає пан Олег. – Зокрема доклалися до покупки автомобілів для ЗСУ. Наше аграрне підприємство ПП «Качан-07», директором якого є Роман Кінзерський, багато долучалося. Вони купували машини, зробили і відправили велику кількість тушонок. Ми також вдома робили тушонки і відправляли на передову.
На кошти, які передавали вихідці з села, староста купував для солдат шкарпетки, труси, біноклі, турнікети, продукти тощо. Допоміг і тернопільський гурт «Тарута», який завдяки благодійним концертам у Польщі, закупив продукти і медикаменти, а пан Олег це все забрав своїм авто і відправив на передову «Новою поштою». Багато доклався і виходець із Лапшина Микола Олексів, який в італійському місті Неаполі має кафе «Анастасія» і мережу магазинів.
Через Лапшинський старостинський округ із перших днів війни пройшло 140 переселенців. Одночасно розміщали до ста ВПО. Це було в квітні й травні. Наразі залишилося 20 осіб із Миколаєва і Бахмута, які будуть жити тут до кінця війни.
Завдяки домовленості з ПП «Качан-07» ми зробили ямковий ремонт у Лапшині – це дороги комунального значення, а завдяки депутату Тернопільської обласної ради Ярославу Дрюченку і домовленості з УКБ і ТБЦ, поремонтували дорогу районного значення Бережани-Вербів, – каже пан староста. – Нараївська громада профінансувала кілька машин каменю, яким зробили покриття на стику вулиць Львівської та Центральної в Лапшині. Підсипали щебнем і дороги у Гайку.
З вересня школа і садочок у Лапшині розпочали очне навчання дітей. Укриття підготували й обладнали згідно вимог ДСНС. На території школи нещодавно встановили новий дитячий майданчик. Ще один – облаштували у с. Гайок. Зі слів старости, це стало місцем зустрічі і знайомства дітей із цього невеличкого села. Також там відновили волейбольний майданчик. У планах – відремонтувати закинуте приміщення в селі Гайок, аби діти й молодь мали де проводити своє дозвілля.