Дослідники з Університету Мартіна Лютера в Галле-Віттенберзі (Німеччина) винайшли нові активні речовини на основі РНК, які ефективно захищають рослини від одного з найнебезпечніших вірусів у сільському господарстві — вірусу огіркової мозаїки (CMV). Цей вірус вражає понад 1200 видів рослин, включаючи кабачки, огірки, зернові та лікарські культури.Про це розповідає AGROREVIEW
Вчені створили спеціальні дволанцюгові молекули РНК, відомі як edsRNA, які підтримують природний імунітет рослин. Після введення ці молекули розпадаються на малі інтерферуючі РНК (siRNA), що блокують розмноження вірусу. Лабораторні випробування показали, що 80-100% оброблених рослин вижили після зараження.
Дослідники також працюють над тим, щоб зробити ці речовини більш зручними для використання, наприклад, у вигляді спрею. Плануються польові випробування, хоча для цього потрібно отримати регуляторне схвалення. Проте команда вчених впевнена у перспективності цього методу. У США вже затверджено перший засіб захисту рослин на основі РНК, що відкриває нові горизонти для впровадження прогресивних технологій у сільське господарство.
Читайте також: Селекціонери зосередилися на стійких закусочних сортах огірків.