05.11.2024
$
41.44
45.15
Dublin
17.6
°С
Сонячно

НА КУЛЕБАХ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ПАТРІОТИЧНОЇ ПІСНІ «ЧОРНА ВИШИВАНКА»

19.07.2023
09:34:49
Поділитись:

Міжобласний фестиваль патріотичної пісні «Чорна вишиванка» відбувся 9 липня 2023 року на хуторі Кулеби Нараївської громади. Його організували – відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Нараївської сільської ради (начальниця Дарія Головач) за сприяння голови громади Євгена Здебського та ініціатор фестивалю Роман Лопушанський зі Львова – уродженець села Стратин на Івано-Франківщині, що недалеко від хутора Кулеби.

 

Представники декількох областей України у молитві, патріотичному художньому слові та пісні вшанували пам'ять 7 українських патріотів, що загинули в бою з москалями у лютому 1941 року, а також Героїв-земляків теперішньої російсько-української війни.

 

Хутір Кулеби оповитий героїчними подіями боротьби ОУН-УПА за Україну. В ніч iз 21 на 22 лютого 1941-го дві сотні озброєних енкаведистів оточили там криївку, де перебували семеро хлопців віком від 18 до 27 років. Володимир Лопушанський, Максим Шуран, Григорій Шкапій, Богдан Гульовський, Іван Галай, Василь Солтис, Григорій Москаль не здалися ворогові й загинули смертю героїв.

 

  • Щороку на цей фестиваль приїжджають учасники художньої самодіяльності із Тернопільщини, Львівщини, Івано-Франківщини, а цьогоріч із Києва до нас вже вдруге завітав автор і виконавець власних творів Ігор Данилейко із чудовими поезіями та піснями, – розповіла начальниця відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Нараївської сільської ради Дарія Головач. – Вперше до нас приїхав оркестр Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного зі Львова, який і відкривав дійство.

 

За традицією фестиваль «Чорна вишиванка» розпочали із молитви біля меморіалу сімох загиблих хлопців-повстанців, які віддали свої життя за волю України. Після цього із привітальним словом виступив Нараївський сільський голова Євген Здебський, за сприянням якого на Кулебах щорічно згадують загиблих тут патріотів.

 

 

  • Учасники із трьох областей Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської вишикувалися колонами, щоби наблизитися до могили загиблих для участі у спільній молитві, і тут до мене  підходить один чоловік і питає, чи можна йому дати напис Донецька область, – каже Дарія Головач. – Про його присутність на фестивалі я не знала і, відповідно, такого напису у мене не було. Цей приклад говорить про те, що точну географію учасників фестивалю важко описати.

 

Дійство розпочалося о 13-тій годині і тривало майже 6 годин. Учасниками художньої частини фестивалю були: міжкурінний військово-патріотичний вишкільний табір «Без меж» м. Рогатин, (керівник Наталія Пилипів); переможці ll-го обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – Рій «Рогатинці»;  фольклорний народний аматорський колектив «Ровесниці» БК с. Тишківці, де знаходиться музей родинного гнізда Шухевичів. До виконання патріотичних пісень приєдналися гості з с. П'ядики Коломийського району; парафіяльний церковний хор с. Нараїв; учениці Нараївського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Яна Сімора та Люба Жук; жіночий вокальний ансамбль «Берегиня» с. Добринів із Рогатинщини. Вперше на фестивалі виступив чоловічий квартет Української православної церкви св. Володимира м. Бережани (керівник – заслужений працівник культури України Зеновій Головацький). Віталій Дмитрів, що представляв клуб с. Вербів Нараївської громади, прочитав вірш «Мене сьогодні годувала чиясь мати».

 

 

  • Щорічними учасниками фестивалю є наші друзі Іван Кушнір з Тернопільщини та Нестор Мартинець з Івано-Франківщини, – додає пані Дарія. – На фестиваль вони прибули разом зі своїми талановитими колегами та однодумцями: Іваном Віспінським, Василем Хлистуном, Іриною Демчук, Ксенією Олексій. До виступів приєдналися члени Тернопільського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»  ім. Т. Шевченка (голова Петро Шимків). До слова на сцену запросили ініціатора цього фестивалю Романа Лопушанського, який під оплески глядачів завжди розповідає та зачитує щось цікаве. До виконання патріотичних пісень приєдналися земляки п. Романа – художній колектив клубу с. Стратин, (керівник Микола Ралько).

 

Учасниками «Чорної вишиванки» були також народні аматорські колективи Бережанщини: народний аматорський ансамбль «Журавка» клубу с. Гиновичі (керівник Орися Москалик); народний аматорський театр української пісні «Золота Липа» клубу с. Нараїв (керівник Марія Лихолат); народний аматорський хор «Покрова» клубу с. Лапшин (керівник Олег Пашуля). 

 

На завершення фестивалю усі учасники спільно виконали «Ой, у лузі червона калина».

 

Волонтери ГО «Бережанський Майдан» підготували на фестиваль виставку мілітарних речей «Зброя та захист», провели майстер-класи з виготовлення патріотичних сувенірів і книжкову ярмарку. На допомогу ЗСУ зібрали 5 672 грн.

 

Один із гостей фестивалю Андрій Федущак написав на своїй сторінці у Фейсбуці такий відгук: «9 липня мав за честь бути гостем чергового фестивалю-реквієму «Чорна вишиванка» на хуторі Кулєби. Описати це неймовірне патріотичне дійство за участю десятків художніх колективів, сотень гостей не зумію… Респект господарям-організаторам з Нараїва, Роману Лопушанському, виконавцям! Вічна пам'ять полеглим за волю України! Героям Слава! Слава Україні!».

 

Леся ЗАМОРСЬКА

Останні новини

05.11.2024
08.37.46
«ГОТУЙТЕ САНЧАТА ВЛІТКУ, А ВЕЛОСИПЕДИ – ВЗИМКУ»
Уже понад чверть століття на території центрального автовокзалу Тернополя працює магазин «Рове...
05.11.2024
08.06.05
ЧОМУ ГРИБОК ТАК СИЛЬНО БОЇТЬСЯ КЛІНІКУ «ПОДОЛОГ ЗДОРОВА СТОПА»?
Грибок на ногах – це ураження нігтьової пластини, що носить назву оніхомікоз. Мікроорганізми, ...
04.11.2024
23.21.22
ЯК ПРАВИЛЬНО ВНОСИТИ ФОСФОР ПІД ФУНДУК
Фосфор обов’язково треба вносити до садіння фундука під оранку на глибину 28-30 см 100-120 кг ...
04.11.2024
22.55.28
ПʼЯТЬ З ШЕСТИ ГОЛОВНИХ ВІТЧИЗНЯНИХ ЕКСПОРТНИХ ТОВАРІВ ЖОВТНЯ – АГРАРНІ
У жовтні український експорт у грошовому еквіваленті став рекордним за увесь 2024 рік. Україна експо...
04.11.2024
22.16.07
НА ТЕРНОПІЛЛІ ВЖЕ ВИГОТОВИЛИ 157 ТИС. ТОНН ЦУКРУ
Сезон цукроваріння в Тернопільській області, під час якого заводи вже виготовили понад 157 тис. тонн...
04.11.2024
20.09.44
ЖІНКА ВЧИТЬСЯ КЕРУВАТИ ТРАКТОРОМ, ЩОБ РОЗВИВАТИ ВЛАСНИЙ АГРОБІЗНЕС
Студентка Ніжинського професійного аграрного ліцею Дарина Остапенко вчиться керувати тракт...
04.11.2024
19.27.46
РОКОМ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО ПРОГОЛОСИЛИ 2025 НА ТЕРНОПІЛЛІ
Таке рішення прийняли з подання начальника Тернопільської обласної військової адміністрації В’...
04.11.2024
09.30.45
ВОНИ ВІДДАНО СЛУЖАТЬ ЛЮДЯМ, ДОПОМАГАЮЧИ ТИМ, ХТО В НАЙБІЛЬШІЙ ПОТРЕБІ
У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято є символом...
Всі новини