05.11.2024
$
41.44
45.15
Columbus
24.2
°С
Суцільна хмарність

МИКОЛА СІДЛЯР: «ДЛЯ НАС НАЙГОЛОВНІШЕ – ЦЕ НАШІ ЛЮДИ»

30.06.2023
10:18:59
Поділитись:

Гримайлівська територіальна громада була утворена в грудні 2016 року внаслідок об'єднання Гримайлівської селищної та Лежанівської сільської рад. До складу цієї громади в червні 2020-го року увійшло також 11 сільських рад: Вікнянська, Глібівська, Зеленівська, Калагарівська, Красненська, Малобірківська, Малолуцька, Пізнанська, Раштовецька, Саджівецька та Товстенська.Про реалії сьогодення Гримайлівської селищної громади ми поспілкувалися з її головою Миколою  Сідлярем.

 

  • Як функціонує громада в умовах воєнного стану?
  • Наша громада невелика за кількістю населення, але за площею є однією з найбільших у колишньому Гусятинському районі. До її складу входить селище Гримайлів і 25 населених пунктів.

 

У перші місяці війни ми прийняли близько 700 ВПО, зараз менше 200 осіб. Це 65 сімей. Ми досі даємо їм продуктові набори, щоби хоч якось допомогти.

 

Понад сто чоловік із нашої громади зараз служать у лавах ЗСУ. Ми виділили понад пів мільйона гривень на одноразову матеріальну допомогу нашим воїнам.

 

  • Як організований волонтерський рух?
  • В нас уже відпрацьований механізм. Допомагають і місцеві аграрії, і села. Якщо потрібні продукти харчування – різна випічка та інші смаколики, то цим займаються школи, дитсадки, заклади культури. Я особисто їжджу на Схід – у Запорізьку, Донецьку та Дніпропетровську області і відвожу гуманітарну допомогу. В червні була моя десята поїздка.

 

У 2022 році були одні потреби в наших захисників, а зараз – інші. Ми допомагали і формою, і бронежилетами, і тепловізорами. Шукали шляхи співпраці з вихідцями з нашої громади, котрі зараз живуть за кордоном. Вони передавали позашляховики, тепловізори, медичні препарати тощо.

 

Дуже допомагають і аграрії, даючи дизпаливо, різні крупи, м’ясні вироби тощо. У цьому плані в нас налагоджена хороша співпраця.

 

  • Які питання зараз найактуальніші для громади?
  • Нещодавно в Гримайлові закінчили ремонт дороги, що веде до школи. На це виділили 1 350 000 гривень із місцевого бюджету, розуміючи, що з вересня школа стане ліцеєм, туди шкільний автобус буде довозити дітей, тому дорогу мусили зробити.

 

На днях в нас були громадські слухання щодо чотирьох шкіл. Деякі з них ми змушені закрити, а інші – понизити в ступені. Це важкий крок, до якого нас змушують реалії життя, бо не можна утримувати дев’ятирічну школу, де є 20 учнів, чи початкову, де 8 дітей. Це лише навантаження на місцевий бюджет. В нас є 4 шкільні автобуси, які доставлятимуть дітей в інші заклади, в яких кращі умови навчання й перебування школярів. Наступного року придбаємо ще один автобус. Крок із закриттям окремих шкіл є важким, але потрібним.

 

Я сам освітянин, тому дуже добре знаю про потреби навчальних закладів. Відколи створилася наша громада, ми одразу виділи кошти на проведення ремонтів у школах. Зараз оголошені тендери на проведення поточних ремонтів.

 

  • Яка ситуація з медициною?
  • По селах нашої громади ми зберегли ФАПи. Надаємо кошти для їх опалення в холодну пору року, допомагаємо з закупкою медикаментів на первинку. Дофінансовуємо 0,25% ставки 11 працівників ФАПів, бо хочемо їх зберегти в кожному селі. Для нас найголовніше – це наші люди. Є села, в яких проживає 100 чи 200 осіб, переважно старшого віку, і ми розуміємо, що медична допомога для них дуже важлива.
  • Чи маєте пожежну й поліцейську станції?
  • В нас на утриманні є місцева пожежна команда. Цього року плануємо зробити ремонти в приміщеннях, де плануємо відкрити дві поліцейські станції. Вони будуть у Гримайлові і в Красному.
  • Як працюють заклади культури?
  • Вони організовують різні заходи, в тому числі й благодійні на допомогу ЗСУ. Влітку на час канікул в громаді побільшає дітей, тому ми працюємо над тим, щоби забезпечити для них цікаве дозвілля. Вже замовили потрібний інвентар для кожного сільського клубу.

 

Розмовляла Леся ЗАМОРСЬКА

Останні новини

05.11.2024
21.15.37
СІЛЬГОСПВИРОБНИКИ ОТРИМАЛИ ШАНС БЕЗКОШТОВНО ДОЛУЧИТИСЯ ДО ЦИФРОВОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА
Агровиробники можуть взяти участь у Програмі Digital4UA та отримати безкоштовно комплекти обладнання...
05.11.2024
08.37.46
«ГОТУЙТЕ САНЧАТА ВЛІТКУ, А ВЕЛОСИПЕДИ – ВЗИМКУ»
Уже понад чверть століття на території центрального автовокзалу Тернополя працює магазин «Рове...
05.11.2024
08.06.05
ЧОМУ ГРИБОК ТАК СИЛЬНО БОЇТЬСЯ КЛІНІКУ «ПОДОЛОГ ЗДОРОВА СТОПА»?
Грибок на ногах – це ураження нігтьової пластини, що носить назву оніхомікоз. Мікроорганізми, ...
04.11.2024
23.21.22
ЯК ПРАВИЛЬНО ВНОСИТИ ФОСФОР ПІД ФУНДУК
Фосфор обов’язково треба вносити до садіння фундука під оранку на глибину 28-30 см 100-120 кг ...
04.11.2024
22.55.28
ПʼЯТЬ З ШЕСТИ ГОЛОВНИХ ВІТЧИЗНЯНИХ ЕКСПОРТНИХ ТОВАРІВ ЖОВТНЯ – АГРАРНІ
У жовтні український експорт у грошовому еквіваленті став рекордним за увесь 2024 рік. Україна експо...
04.11.2024
22.16.07
НА ТЕРНОПІЛЛІ ВЖЕ ВИГОТОВИЛИ 157 ТИС. ТОНН ЦУКРУ
Сезон цукроваріння в Тернопільській області, під час якого заводи вже виготовили понад 157 тис. тонн...
04.11.2024
20.09.44
ЖІНКА ВЧИТЬСЯ КЕРУВАТИ ТРАКТОРОМ, ЩОБ РОЗВИВАТИ ВЛАСНИЙ АГРОБІЗНЕС
Студентка Ніжинського професійного аграрного ліцею Дарина Остапенко вчиться керувати тракт...
04.11.2024
19.27.46
РОКОМ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО ПРОГОЛОСИЛИ 2025 НА ТЕРНОПІЛЛІ
Таке рішення прийняли з подання начальника Тернопільської обласної військової адміністрації В’...
Всі новини