ПП «ЗахідАгроЗапчастина» – провідний постачальник сільськогосподарської техніки з Європи за вигідними цінами. Крім того, компанія пропонує запасні частини для зернозбиральних комбайнів, тракторів, жаток, плугів, культиваторів, сівалок та прес-підбирачів.
Співвласники ПП «ЗахідАгроЗапчастина» Тарас Голюк та Валентин Кислюк розповіли в деталях, чому українським аграріям вигідно купувати вживану техніку з Європи і в чому її перевага.
Пане Тарасе, розкажіть детальніше, в чому головна місія Вашої фірми?
До 2018 року ми з моїм компаньйоном Валентином Кислюком працювали в дилерів. Привозили зернові комбайни. Помітили, що в клієнтів завжди було бажання купити трохи дешевшу техніку, щоби зекономити свої кошти. Тому головною метою нашої фірми стало завозити техніку з Європи для її подальшої реалізації нашим фермерам в Україні. Тобто наш фермер отримує техніку від європейських фермерів, яка не має великого наробітку. Тому що в нас і ранні зернові, і пізні зернові, а європейські аграрії не сіють ні кукурудзи, ні соняшника, вирощують мало сої, тому їхні комбайни збирають лише ранню зернову групу культур. Відповідно напрацювання в них у рік 250-300 га. Тож навіть десятирічний комбайн збирає до 5000 га максимум. А в наших українських реаліях комбайн за два роки може зібрати 4000-5000 га. Тобто десятирічна машина з Європи відповідає українському віку рік-два. Для наших фермерів це велика вигода, бо за невеликі гроші він отримує досить збережену техніку.
Чому українським фермерам цікаво купувати вживану техніку з Європи і чому вона така дешева для них?
Тому що в Європі йде державне відшкодування, гранди, компенсація на придбану техніку, тобто, якщо фермер придбав комбайн чи трактор, то держава компенсує до 40% його вартості. Відповідно за 3-4 роки йому вигідно продати старий і взяти собі новий комбайн за половину ціни. А для нашого аграрія це солодка пропозиція. Ми є зв’язною ланкою між європейськими та українськими фермерами, бо допомагаємо купити, привезти, обслужити техніку. Також маємо власний склад запчастин.
З якими брендами співпрацюєте і яку техніку завозите?
90% ми працюємо з брендом Claas, бо ми з Валентином працювали в офіційного дилера цього бренду, тому більше знаємо цю техніку. Але завозили також комбайни і трактори John Deere. Власне з тракторів цієї марки ми розпочинали свою роботу, але відколи почали працювати з заводом, то беремо трактори Claas.
До речі, в нас є цікаві пропозиції також щодо тракторів. Справа в тому, що Європі трактори не виконують важких робіт. Якщо наш аграрій на 1000 га може мати 3 трактори, то європейський – 8-10. П’ятирічний трактор у Європі може мати 5000 мотогодин наробітку, при чому його задіяність у тяжких роботах лише 20%. Тому термін служби трактора суттєво збільшується і він може працювати довше. А в наших умовах, коли трактор напрацював 5000 мотогодин, то 80-90% з них у тяжких роботах. Відповідно він швидше виходить з ладу. Це стало ключовим фактором того, що на таку техніку з’явився попит, бо вона суттєво дешевша. Якщо взяти новий комбайн в Україні, то він коштує 600 тисяч євро, а завдяки нам фермер може собі дозволити купити трирічний комбайн із Європи за 250-300 тисяч євро. Це суттєва економія в ціні. Крім того, фермер користується сучасними технологіями, які є в Європі.
Що входить у комплектацію техніки з Європи?
Велика перевага техніки з Європи полягає в тому, що вона комплектується максимально. Тобто фермер отримує гусиничний хід. В Україні ця опція коштує 40-50 тисяч євро, а при покупці техніки з Європи це вже є. Також включені системи 3D, квантиметри, лазар-пілоти, витяжки пилюки тощо. Тому український фермер отримує сучасну техніку, яка дозволяє наповну працювати в полях і отримувати хороший урожай.
Скільки одиниць техніки вже завезли в Україну?
Наразі ми завезли для наших аграріїв понад сотню одиниць техніки з Європи, починаючи з 2018 року. До речі, свою роботу ми розпочали з мікрогрануляторів, які доставляли на сівалки, дообладнуючи їх. Одним і перших наших клієнтів був Іван Васильович Мричко, який замовив трактор з Європи. Коли ми його привезли, то побачили, що це людям цікаво. У 2019 році надійшло замовлення на комбайн із Європи. Ми працювали таким чином: брали клієнтів із собою, їхали на тиждень у Європу, обдивлялися більше 10 машин і вибирали техніку, яка підходить, а тоді завозили її в Україну. Коли розпочався коронавірус, закрили кордони, тому їхати оглядати техніку не було змоги, але на той час ми вже налагодили співпрацю з серйозними постачальниками. Зараз ми працюємо напряму із заводом техніки і заключаємо прямі контракти.
Хто Ваші клієнти і звідки вони?
Наші клієнти є на Тернопільщині, Хмельниччині, Івано-Франківщині, Чернівеччині, Львівщині. Також продавали машини на Полтавщину, Дніпропетровщину, Одещину, Миколаївщину, Херсонщину. Клієнтів багато, ми стараємося їм догодити в плані певних нюансів щодо техніки. Коли виникають поломки, то оперативно реагуємо, пропонуємо запчастини, мастила тощо.