14.11.2024
$
41.34
43.95
Leesburg
5.1
°С
Ясно

Любов Хавтур: «Задоволення соціальних потреб населення – пріоритет діяльності Байковецької громади»

05.04.2021
19:40:44
Поділитись:

Сьогодні в умовах реформи місцевого самоврядування у громад чимало роботи для налагодження належного соціального захисту на своїх територіях. По-перше, ми маємо розуміти, що саме соціальний захист дітей, соціальне забезпечення і організація соціальних послуг в громаді – закріплені на законодавчому рівні за територіальними громадами. По-друге, правильна організація соцзахисту сприятиме зростанню рівня довіри до органів місцевого самоврядування, зокрема до влади.  Тому дуже важливо, що у громаді створені підрозділи, які опікуються питаннями соціального захисту.

Система «Соціальна громада»

З початку 2021 року у зв’язку з децентралізацією змінилися підходи до реалізації мешканцями територіальних громад права на соціальний захист. Про що ж йдеться?

Це, насамперед, впровадження «Інтегрованої інформаційної системи «Соціальна громада»

З початку 2021 року відділ з питань соціального захисту населення Байковецької сільської ради розпочав роботу над впровадженням «Інтегрованої інформаційної системи «Соціальна громада». Іншими словами, це надання адміністративних послуг соціального характеру мешканцям громади із застосуванням електронного документообігу Мінсоцполітики.

Відтак, адміністратори відділу «Центр надання адміністративних послуг» розпочали прийом громадян з питань призначення усіх видів соціальних допомог, субсидій та пільг.

Заяви з необхідним пакетом документів після формування електронної справи у паперовому вигляді передаються у відділ з питань соціального захисту населення не рідше, ніж раз на два тижні.

Програма «Соціального захисту»

Далі. У Байковецькій сільській раді діє програма «Соціального захисту населення 2021».

На території  Байковецької громади проживають:

- 19 одиноких непрацездатних осіб;

- 12 осіб з інвалідністю;

- 112 ветеранів війни, з них 64 чол., які брали безпосередню участь у антитерористичній операції (операції об’єднаних сил);

- 34 особи, які постраждали від Чорнобильської катастрофи;

- 27 реабілітованих осіб, осіб, потерпілих від репресій, осіб, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у ХХ ст.

Окрім того, на території громади проживає 62 дітей з інвалідністю, 3 дітей-сиріт, 1 прийомна сім’я, де виховується 1 прийомна дитина та 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 5 дітей вихованців, а також 126 багатодітних сімей.

Також впроваджено систему соціального захисту та надання соціальних послуг населенню, яке перебуває в складних життєвих обставинах і потребує соціальної підтримки. Цей напрямок роботи здійснює Центр надання соціальних послуг.

У результаті подій, які відбуваються на сході країни, з’являється значна кількість внутрішньо переміщених осіб, котрі потребують соціального захисту. А ще виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО/ООС, членам їх сімей, а також сім'ям, члени яких загинули або постраждали під час проведення АТО/ООС, зокрема, у частині поліпшення фінансово-матеріального стану зазначених категорій осіб, забезпечення їхніх потреб у соціальному обслуговуванні та психологічній підтримці.

Повсякчас зростає кількість звернень до сільської ради громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах, спричинених онкологічними і серцево-судинними захворюваннями, ускладненнями внаслідок перенесеного коронавірусу та іншими складними захворюваннями, та потребують окремих видів соціальних допомог, передусім, грошової підтримки. Фінансування на вирішення цих проблем здійснюється за рахунок місцевих бюджетів.

Також у громаді передбачені виплати грошової матеріальної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та вдовам померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками  Чорнобильської катастрофи.

Центр надання соціальних послуг

Слід зауважити, що децентралізація створила умови для поліпшення якості послуг в громадах, в тому числі – соціальних. З метою впровадження інтегрованої системи соціального захисту населення та надання соціальних послуг жителям Байковецької громади тут функціонує Центр надання соціальних послуг. Це бюджетна установа, підзвітна та підконтрольна Байковецькій сільській раді.  Робота центру є особливо важливою, адже до її складу входять такі підрозділи:

-              відділення соціальної роботи;

-              відділення соціальних послуг за місцем проживання;

-              відділення «Служба «Соціальне таксі»;

-              відділення організації надання адресної натуральної допомоги;

-              мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насилля;

-              пункт прокату технічних засобів реабілітації;

-              пункт побутового прокату.

Нагадаємо, що з липня 2020 року відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги» заяви на отримання окремих соціальних послуг приймає відділ із питань соціального захисту населення сільської ради. До їх компетенції належить виявлення громадян, які мають право на соціальний супровід та визначення (оцінювання) їх потреб у наданні соціальних послуг, забезпечення якісного надання соціальних послуг, здійснення заходів з виконання соціальних програм.

Сподіваємося, що усі мешканці нашої громади задоволені рівнем соціальних послуг, які їм надає Байковецька сільська рада. Адже задоволення потреб населення – один з основних пріоритетів її діяльності.

Любов ХАВТУР, начальниця відділу соціального захисту населення Байковецької сільської ради

Останні новини

13.11.2024
21.55.08
ЯКІСНЕ СІНО ПІДВИЩУЄ ПРОДУКТИВНІСТЬ МОЛОЧНОГО СТАДА
У підвищенні продуктивності ВРХ головну роль відіграє якість і збалансованість кормів. Нин...
13.11.2024
19.38.36
ВІТЧИЗНЯНІ ОРГАНІЧНІ ГОСПОДАРСТВА МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ
Стартував прийом заявок на отримання допомоги в межах програми підтримки органічних господарств Укра...
13.11.2024
19.11.48
ЦІНИ НА СОЮ В УКРАЇНІ ЗНИЖУЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ СКОРОЧЕННЯ ПОПИТУ
Покращення погодних умов у Бразилії посилило тиск на світові ціни на сою, а нарощування постачань со...
13.11.2024
18.40.16
ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ РОЗМІР ПОДАТКУ НА ЗЕМЕЛЬНИЙ ПАЙ?
Земельний податок сплачують землевласники та постійні землекористувачі, а його ставка залежить ...
13.11.2024
17.58.08
МІНАГРОПОЛІТИКИ ІНІЦІЮЄ ПЕРЕОРІЄНТАЦІЮ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ НА КОРИСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ПРОДУКТІВ
Мінагрополітики розпочинає політику реального імпортозаміщення в сфері продовольства. Це профільне м...
12.11.2024
22.37.24
СІЛЬГОСПВИРОБНИКИ 14 ОБЛАСТЕЙ ЗАВЕРШИЛИ СІЯТИ ОЗИМІ ЗЕРНОВІ
Українські аграрії засіяли 6,07 млн га озимих культур. Озимими зерновими засіяно вже майже ...
12.11.2024
22.03.29
СІЛЬГОСПВИРОБНИКИ АКТИВНО ОСВОЮЮТЬ АГРОДРОНИ
Середні сільгосппідприємства є зараз найбільш активними покупцями агродронів, адже їх використання д...
12.11.2024
21.32.50
СОНЯШНИК В УКРАЇНІ Й НАДАЛІ ДОРОЖЧАЄ
За підсумками минулого тижня ціни на соняшник знову зросли. При цьому ціновий діапазон на ринку був ...
Всі новини