24.03.2025
$
41.64
45.09
London
12.2
°С
Невелика хмарність

Леся Галилуйко: «НАШЕ СЕЛО ЖИВЕ ЗАВДЯКИ ТОВАРИСТВУ «АГРО-МЛИН», ЯКЕ ДАЄ ЛЮДЯМ І РОБОТУ, І ЗАРПЛАТУ»

11.10.2022
13:45:20
Поділитись:

Село Іванівка від вересня 2015 року ввійшло у склад Підволочиської селищної громади. В цьому населеному пункті зареєстровано близько 800 жителів, але через повномасштабну війну багато-хто виїхав. Щороку кількість населення зменшується.
Вже третій рік старостою села працює Леся Галилуйко.
– Наразі наше село живе завдяки товариству «Агро-Млин», яке дає людям роботу і зарплату, – підкреслює вона. – Сусідні села нам заздрять, бо ми маємо де заробити гроші.
Про ТОВ «Агро-Млин» і його керівника Богдана Олійника місцеві жителі говорять лише хороше.
– Це дійсно великі господарі, які належним чином обробляють і землю, і сад, збираючи прекрасні врожаї, – каже пані Леся. – В Іванівці «Агро-Млин» обробляє близько 1320 га. Це 90% розпайованих земель. Вони в нас є основними аграріями. Я як староста, перебуваючи третій рік на цій посаді, приємно вражена їхньою роботою. До них завжди можна звернутися за допомогою, порадами, знаючи, що ніколи не відмовлять.
Жінка наголошує на тому, що попри важкий воєнний рік, товариство не лише не зменшило орендної виплати за паї, а й вчасно почало розраховуватися з людьми. Це великий плюс.
– Але найбільша вдячність – за створені робочі місця, – зазначає Леся Галилуйко. – В залежності від сезону у товаристві працює від 50 до 70 людей. Для нашого села це є багато. Жителі працевлаштовані, вчасно отримують заробітну плату. До речі, немалу. Робочі навіть жартують із цього приводу, мовляв, навіщо їхати за кордон, коли є така хороша зарплата.
Нещодавно староста Іванівки разом із керівництвом «Агро-Млина» обговорили питання реконструкції місцевої каплички. Відповідь була швидкою і позитивною – одразу ж почали звозити потрібні матеріали. Як тільки дозволять погодні умови, то розпочнуть відновлення каплички.
На території Іванівки розміщений сад, площею 30 га, який за останні 5 років змінився до невпізнання. Тут вирощують яблуні та вишні за новітніми технологіями і отримують високі врожаї. А ще 5 років тому на цьому місці був старий запущений сад, який взагалі не родив. На збір урожаю ходить до 70 місцевих жителів.
– З приходом Павла Хруща на посаду директора відбулись зміни в кращу та відчутну сторону не тільки для «Агро-Млина», а й для жителів нашого села, – додає Леся Галилуйко. – Збільшилась заробітна плата, відбулась реконструкція току, тракторної бригади, ваги. Заклали новий сад, удосконалюють старий. Я інколи до нього жартома кажу: чи є таке місце в Іванівці, де ще Хрущ нічого не змінив? Все приводить в порядок. Це дійсно господар з великої літери.
В Іванівці мирно співіснують віруючі трьох конфесій. Є церкви Різдва Івана Хрестителя (1827; мурована) та святого Юра (2001; мурована), Дім молитви, каплички на честь 10-ї річниці Незалежності України і приїзду в Україну Папи Римського Івана Павла ІІ, «фігура» на честь проголошення Незалежності України (1992).
Діють Будинок культури, бібліотека, ФАП, відділення зв’язку.
– Раніше в нас була ЗОШ І-ІІІ ступенів, але у зв’язку з малою кількістю учнів, цього року її понизили в ступені і вона стала Іванівською гімназією, – каже пані староста. – Вчителі працюють всі, як і раніше. Їх ніхто не скорочував.
З початком повномасштабної війни у ЗСУ пішли служити 17 чоловік із Іванівки.
– Були поранені, важкопоранені, але Богу дякувати, усі живі і зараз проходять реабілітацію, – каже Леся Галилуйко. – Односельці збирають нашим захисникам продукти, передають посилки. Нещодавно зібрали кошти, придбали і передали генератор. Одному із воїнів-односельців купили автомобіль і доставили на передову.
Наприкінці лютого Іванівка прийняла чимало переселенців, які перебували тут транзитом. Наразі залишилося 7 осіб, троє з яких планують тут жити. Місцеві допомагають їм продуктами, дровами тощо.
– Окрім найбільшого орендаря земель ТОВ «Агро-Млин», у нас є одноосібники, які мають по 10 га землі, – каже пані староста. – Вони теж допомагають селу в міру своїх можливостей. Мій син на своїй присадибній ділянці займається вирощуванням квітів, має теплиці. В перспективі планує створити до 10 робочих місць.
Головною проблемою в Іванівці є дороги та вулиці, які потребують ремонту. Його планували провести цього року. Вже навіть кошти виділили, але через війну нічого не вийшло. Два роки тому Підволочиська селищна рада зробила асфальтовану вулицю, яка веде до церкви, на кладовище, до школи. Наразі в Іванівці люди збирають врожаї, підтримують воїнів і моляться за якнайшвидшу перемогу.
Леся ЗАМОРСЬКА

Останні новини

24.03.2025
15.19.17
ВІДБУЛИСЯ П’ЯТИЙ І ШОСТИЙ ДНІ ЗИМОВОЇ ПЕРШОСТІ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ З ФУТБОЛУ
22 та 23 березня у Тернополі на стадіоні зі штучним покриттям у парку «Сопільче» у рамка...
24.03.2025
13.24.54
СТАТИСТИКА.ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ НА 24 БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ
Середньозважені ціни закупівлі зернових та олійних культур в Україні на умовах CPT термінали, E...
24.03.2025
13.08.26
В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮЄ АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА ПУБЛІЧНОГО МОНІТОРИНГУ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН
У 2024 році Держгеокадастр забезпечив електронну інформаційну взаємодію Державного земельного к...
24.03.2025
12.47.04
ПРАКТИКУМ. КАРТОПЛЯНИЙ КРОХМАЛЬ ДЛЯ КОРІННЯ ПЕРЦЮ – ВІДМІННЕ ДОБРИВО ТА ВЕЛИКИЙ УРОЖАЙ
Численні рослини (наприклад, смородина) отримують користь від живлення на основі крохмалю. Картоплян...
24.03.2025
12.12.48
ЯКІ ПРОДУКТИ В УКРАЇНІ НАЙБІЛЬШЕ ПОДОРОЖЧАЛИ У БЕРЕЗНІ
Тенденція до зростання цін на продовольчі товари продовжується в Україні у березні 2025 року. Про це...
24.03.2025
11.14.29
КАБМІН ЗМІНИВ ПОРЯДОК РОЗРАХУНКУ МІНІМАЛЬНИХ ЕКСПОРТНИХ ЦІН НА АГРОПРОДУКЦІЮ
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку затвердження мінімально допустимих експортних цін на...
24.03.2025
07.56.42
У 2025 АГРАРНОМУ РОЦІ МОЖЕ ЗНАДОБИТИСЯ ДВІ ОБРОБКИ ГЕРБІЦИДАМИ ПОСІВІВ ЗЕРНОВИХ
Нетипово теплі грудень та січень  сприяли появі, росту і переростанню зимуючих бур’янів. ...
24.03.2025
07.30.58
ЗНИЗИЛИСЯ ЦІНИ НА МОРКВУ
Активний продаж запасів моркви зі сховищ призвів до зниження цін. Про це за даними аналітики Ea...
Всі новини