Прищеплювати дітям і молоді любов до всього рідного, дбати про те, щоби кожен житель громади відчував свою національну ідентичність і пишався тим, що є українцем, – головне завдання Відділу культури, туризму, молоді та спорту Підгаєцької міської ради, який очолює Олександра Гайва. Детальніше про діяльність цього структурного підрозділу – у матеріалі.
Культурно-дозвіллєву та навчально-мистецьку діяльність у Підгаєцькій громаді забезпечують: комунальний заклад «Централізована клубна система», комунальний заклад «Культурно-бібліотечний центр», художня школа народних ремесел, музична школа, народний громадський історико-краєзнавчий музей міської ради.
Особливий акцент у діяльності – це робота з дітьми та молоддю, створення умов для їх духовного і творчого зростання та збагачення на кращих зразках української та світової культури.
З метою зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури міської територіальної громади у звітному році проведено ремонт однієї кімнати у Народному домі на суму 18,0 тис. грн; придбано звукопідсилюючу та музичну апаратуру на суму 49,445 тис. грн; проведено поточні ремонти сільських закладів культури на суму 8,3 тис. грн; косметичний ремонт приміщення народного громадського історико-краєзнавчого музею на суму 23, 0 тис. грн.
Мережа комунального закладу «Централізована клубна система» міської ради становить 31 клубний заклад. У звітному періоді культурну діяльність забезпечували 18 клубів. Працівники провели заходи культурно-мистецького, національно-патріотичного спрямування, відзначення державних свят, подій та свят місцевого значення.
У громаді відновив роботу Підгаєцький народний громадський історико-краєзнавчий музей, який проводить просвітницьку, пошукову, екскурсійну та виставкову діяльність.
У музичній школі Підгаєцької міської ради навчається 106 учнів. Функціонують такі відділи: учнівський хор та вокальний ансамбль, ансамбль баяністів та акордеоністів, ансамбль духових інструментів, хореографія, клас баяністів, викладацький інструментальний ансамбль, ансамбль бандуристів.
У Підгайцях діє художня школа народних ремесл міської ради, де працюють 6 викладачів, навчається 78 учнів. У закладі є відділи: рисунок, декоративний розпис, скульптура, художня обробка.
Починаючи з лютого 2022 року, КЗ «Культурно-бібліотечний центр» приймав не тільки малечу з числа ВПО, але і їх батьків. Упродовж року проведено чимало заходів, які висвітлені на сторінці центру у соціальній мережі «Фейсбук»: тиждень дитячого читання; перегляд фільмів за участю молоді міста; клуб настільних ігор; арттерапія за участю аніматорів або «лікування мистецтвом»; духовні бесіди за участю священнослужителів; майстер-клас «Великодня верба», «Великодня писанка», «Різдвяний дідух» та «Вертепна зірка», «Розпис імбирного пряника»; участь у благодійному фестивалі «Один Бог. Один народ. Одна Україна»; майстер-клас із патріотичного малюнку на футболці; екскурсії містом, лекція для батьків дітей, учасників фонду БФ "Світ дітей", ВПО, та жителів громади із завідуючою ПС ЗУНУ, доцентом кафедри психології та соціальної роботи, кандидатом психологічних наук – Тетяною Надвиничною на тему: «Взаємовідносини під час війни»; бібліопікнік «З книгою відкриваємо світ або пікнік – замість ґаджетів»; зустрічі з працівниками поліції; практичні заняття з працівниками пожежної частини; виготовлення ляльки-мотанки в подарунок польському місту-партнеру СТШЕҐОМ; акція «Долонька допомоги для ЗСУ»; реалізація проєкту «Чужих дітей не буває», облаштування ігрової кімнати та створення дозвіллєвого середовища для дітей; захід «Традиції та звичаї української кухні»; майстер-клас «Історія на тарілці»; розпис різдвяного пряника; захід «Поетичне Різдво в бібліотеці» за участю письменників та художників Підгаєччини; традиційні літературні години; зустріч з письменницею Вікторією Скасків.
Особливою ділянкою роботи є постійна волонтерська допомога: плетення маскувальних сіток, виготовлення турнікетів з ґуми, виготовлення окопних свічок, запалів для вогнища, збір коштів для ЗСУ, допомога «Бункеру-С», плетіння шкарпеток, реєстрація людей на отримання єДопомоги, кулінарна випічка для ЗСУ та ВПО, збір продуктів для ЗСУ, внутрішньо переміщених осіб та госпіталю у м. Дніпро, надання матеріальної допомоги та збір посилок для воїна ЗСУ, співпраця з благодійним фондом ім. К. Сікорської, співпраця з французькою громадською асоціацію «Ідеї без кордонів». Завдяки цій співпраці передавали одяг, взуття та іграшки для ВПО. Налагоджено тісну співпрацю та офіційне партнерство з Kultur und Lesetreffim Knappenroth у місті Saarbrücken (Німеччина) та з Канадським Благодійним Фондом «Світ дітей».