21.11.2024
$
41.29
43.47
Columbus
1.7
°С
Невеликий сніг

Ігор Яворський: «Я люблю дітей і стараюся їм допомогти»

16.04.2021
11:57:03
Поділитись:

Жива легенда футболу, майстер спорту України Ігор Петрович Яворський грав у різних футбольних клубах. За тернопільську «Ниву» провів 272 матчі, був її найкращим бомбардиром — забив 152 голи. Працював головним тренером команд «Нива» (Тернопіль), «Металург» (Донецьк), «Прикарпаття» (Івано-Франківськ), помічником головного тренера «Карпати» (Львів). У 2009 році — головний тренер  футбольного клубу  «Львів». У червні 2012 року став головним тренером  ФК «Нива»(Тернопіль). Від січня до липня 2015 року — головний тренер клубу Канадської футбольної ліги «Атомік» з Торонто. Нині працює у Байковецькій територіальній громаді, де тренує дітей у футбольному гуртку.

– Як сталося, що після роботи в Канаді Ви погодилися перейти працювати у Байковецьку громаду і  очолити її футбольний гурток?

–  Я довго в Канаді не був, бо там, де я працював, то футбол виглядав, як у нас чемпіонат району і не було смислу там довго сидіти. Я така людина, що люблю Україну, люблю спілкування з друзями, сусідами, і мені дуже важко було самому в Торонто. Коли  я повернувся до Тернополя, то мені зателефонував Ігор Іванович Біскуп і сказав, що тренує дітей поряд з Тернополем, у Байковецькій  громаді, і голова громади Анатолій Романович Кулик хотів би з Вами поспілкуватися. І пан Кулик запропонував очолити дитячий футбольний гурток Байковецької територіальної громади. Я погодився, тим більше, що я мешканець цієї громади, люблю своїх сусідів і вирішив пов’язати свою подальшу долю з тренуванням дітей. У мене багато контактів, багато друзів працюють на тренерських посадах, багато є у спортивних школах-інтернатах, в «Динамо»(Київ). Я знаю, як важко дітям вибратися із села, і тому вирішив їм допомогти. Працюємо з Ігорем Івановичем Біскупом по сьогодні.

Ми підготували вже багато дітей, деякі з них, перейшли вже на інший, вищий рівень, у футболі, і вже навчаються у Львові, у Вищій школі  спортивної майстерності. Наприклад, Артур Комаринець вже грає в чемпіонаті України в супер-Лізі разом з київським «Динамо». А Лука Гуль пройшов київське «Динамо», зіграв на міжнародному футбольному турнірі. Але так склалося, що мати не могла з ним поїхати в Київ, тож він нині навчається і тренується в Тернопільській академії футболу. І діти, які грають з ними, бачать, що є перспектива росту, що  варто старатися. А якщо ми їх не будемо возити показувати, то вони перестануть рости. У нашій громаді є талановиті діти, які подають надії у футболі, зокрема, Ілля Мазурок, Владислав Хованець, Олег Тичинський, Віталій Прядко (останній – з Тернополя). Та їм потрібна і наука, і підтримка і батьків, і тренерів. І ми стараємося ставитися до них як до своїх рідних дітей, бо ми їх любимо. Наші хлопці їздили на футбольний турнір у Дніпро, де зайняли перше у місце, у Вінниці теж  посіли перше місце. Вони часом такі кумедні, життєрадісні, і ми самі стаємо біля них такими ж, згадуємо свою молодість і дитинство. Мені подобається працювати в нашій громаді, бо нам довіряють, а це – головне. Жителі нашої громади бачать, що ми любимо дітей, цінуємо їх і стараємося їм допомогти. І думають, що виховаємо ще хоч би десяток дітей, які будуть мати певну перспективу у футболі.

– Чи планується на базі футбольного гуртка в громаді створити футбольну школу?

– Ми планували цього року відкрити спортивний клуб Байковецької ОТГ, зібрати в ньому кращих дітей різних вікових груп, бо в нас база пристойна. Ми маємо штучні майданчики, які були збудовані за  кошти бюджету громади. Прекрасні майданчики є у Байківцях і в Лозовій. Ми маємо чудові зелені поля у Шляхтинцях, в Байківцях, в Дубівцях. Проводили тренування в загальноосвітній школі в Ангелівці, хоч зал там маленький. Скоро будемо готувати футбольне поле в Ступках, щоб дітям із Соборного чи Черниліва Руського було легше добиратися. У селах, які недавно приєдналися  до громади, футбольні поля трохи гірші. Але в загальному маємо де займатися. Треба віддати належне комунальному підприємству громади, яке доглядає їх – прибирає їх, обкатує, підрізає траву, наносить розмітку. Крім того ми маємо весь інвентар для повноцінного тренування, маємо з чим працювати.

Перед нами не стоїть завдання відібрати дітей, які добре грають у футбол, а залучити до футболу якомога більше дітей, щоб вони рухалися, росли здоровими, не сиділи годинами і днями в тих гаджетах, і батьки були певні, що діти чимось зайняті, щоб в них була мета в житті. До слова, багато батьків цікавляться, як діти тренуються, приводять до нас дітей не тільки із сіл громади, але й з Тернополя. Ми нікому не відмовляємо, бо це – наші діти. Надіюся, що цей спорт буде розвиватися. Сьогодні вже формується байковецька команда, яка буде виступати на район. Досить непогані команди у Шляхтинцях і Дубівцях. Вони були і чемпіонами району. Добре, що голова громади Анатолій Кулик та його заступники люблять футбол. Але вони розвивають у громаді не тільки футбол, але й волейбол, гандбол, і річкові сплави, і взагалі туризм. Голова громади зумів збудувати систему так, що все йде в громаду, і люди завжди зайняті, в тому числі й діти.

У Байковецькій  громаді проводяться  різні міні-турніри з футболу. Кожне село виставляло свою команду. І призовий фонд був пристойний – за перше місце – 10 тисяч, за друге – 5, за третє – 3 тисячі гривень. І концерти проводяться під час таких матчів. Це – просто фантастика. Були в громаді і  фестивалі, наприклад, «Дзиґа-фест». Скажу чесно, що я стільки людей на стадіоні не бачив. Громада відчуває, що до неї прикута увага, що є результати її роботи. І це великий плюс, що керівництво громади розуміє, що це – потрібна справа.

– Скільки дітей тепер займається у футбольному гуртку  громади?

  • Приблизно 180 дітей різних вікових груп – від 6 до 15 років. Але у нас проблема в тому, що не можемо набрати  точну кількість дітей одного віку. Не можемо взяти більшу кількість дітей старшого віку, бо з ними важче працювати, вони вчаться і вже не хочуть займатися футболом. Але ми маємо досить дітей віком до 15 років. Зимою менше приходило дітей і це пов’язано значною мірою з коронавірусом. Але зараз починається наплив дітей, і ми ділимо їх по вікових групах. Взимку ми тренуємося в спортзалах у селах Ангелівка, Шляхтинці, а в іншу пору працюємо на відкритих майданчиках. У нас у літню пору приходить на стадіон десятки дітей. Наприклад, у Соборному на стадіон недавно прийшло 50 дітей, і ми не знали, що робити. Це – ажіотаж.

Талановитих дітей, які подають надії, ми веземо на оглядини у Львів, у  Вищу школу спортивної майстерності, чи у  футбольний клуб «Карпати», чи  у Київ.  Наприклад, Артур Комаринець вже рік навчається у львівському інтернаті, і, Луку Гуля возили тричі в Київ. До нас у гурток ходять і діти, які мають певні фізичні вади. І ми пишаємося, що вони відвідують наші заняття. Ви собі не уявляєте, яка то радість, коли до нас приходить хворий хлопчик Тарасик у формі клубу «Барселона» з посмішкою, а хлопці його обнімають, цілують, приймають як свого рідного. В нашому гуртку є і вісім дівчаток, які грають із хлопчиками. І ось  ми взяли хвору Марточку  на товариську гру із Великими Гаями. Яка то була радість для неї! Зараз епідемія коронавірусу, але так склалося, що серед наших дітей захворів тільки хлопчик з Тернополя, а із сільських дітей ще, на щастя, ніхто не захворів, при цьому, що вони ходять регулярно на тренування.

Останні новини

21.11.2024
16.29.20
ЯК ЗМІНИЛИСЯ ЦІНИ НА СОНЯШНИК В УКРАЇНІ?
Закупівельні ціни на соняшник з олійністю 50% наприкінці минулого тижня знизилися в Україні на 300-5...
21.11.2024
15.33.26
МАЙЖЕ 200 ТИСЯЧ АГРАРІЇВ СЛУЖАТЬ У ЗСУ
У зв’язку з воєнною агресією росії Україна тимчасово втратила близько 20% територій, з як...
20.11.2024
22.38.56
ХВОРОБУ АЧС В УКРАЇНІ МОЖНА ПОДОЛАТИ КОМПЛЕКСНИМ ПІДХОДОМ
Виробники свинини вважають, що критичної ситуації з африканською чумою свиней в Україні немає, адже ...
20.11.2024
22.03.34
ХАБИ КАРТОПЛЯРСТВА ДЛЯ СПІВПРАЦІ З ЛОКАЛЬНИМИ ФЕРМЕРАМИ – ВІД ВИРОЩУВАННЯ ДО ЗБЕРІГАННЯ
У межах хабів картоплярі розвивають співпрацю, впроваджують контрактне вирощування, розширюють ...
20.11.2024
21.24.06
НА 21% ЗА ТИЖДЕНЬ В УКРАЇНІ ЗДЕШЕВШАЛА МОРКВА
На ринку моркви в Україні спостерігається тенденція до зниження цін. При цьому, за словами виро...
20.11.2024
13.45.52
СФОРМУВАЛИ ПЕРЕЛІКИ, ХТО ЕКСПОРТУВАТИМЕ ЯЧМІНЬ, КУКУРУДЗУ ТА СОЮ ДО КИТАЮ
Держпродспоживслужба сформувала Переліки осіб, що планують експорт ячменю, кукурудзи та сої до КНР т...
20.11.2024
13.21.03
ЧЕТВЕРТИЙ ТИЖДЕНЬ ПОСПІЛЬ У ПОРТАХ УКРАЇНИ ДЕШЕВШАЄ СОНЯШНИКОВИЙ ШРОТ
За даними моніторингу ІА «АПК-ІНФОРМ», четвертий тиждень поспіль ціни на соняшниковий шр...
19.11.2024
22.19.06
ЗНАЙОМТЕСЬ. ЕКСКЛЮЗИВНА ГЕНЕТИКА КУКУРУДЗИ STINE® І ТЕХНОЛОГІЯ НР (HIGH-POPULATION)
ТОВ «СІД ІНВЕСТ» є не лише ексклюзивним дистриб’ютором насіння цукрових буряків Fl...
Всі новини