У свої 28 років Богдан Вікторович Келічавий вперше очолив Копичинецьку ОТГ, хоча місцевим самоврядуванням цікавився давно. Працював фахівцем з місцевого економічного розвитку в Києві у міжнародній програмі матеріально-технічної допомоги об'єднаним громадам USAID/DOBRE, тому багато з ким мав спільну мову.
Він навчався за кордоном. У 2013-2016 роках здобув два магістерських дипломи з міжнародного права та електронного врядування в Таллінні (Естонія). Разом із дружиною рік жив у Канаді. Тож Б. В. Келічавий має інше бачення процесів. Зізнається, що йому трохи бракує досвіду у самоврядуванні, тому у спілкуванні з іншими головами ОТГ набирається нових знань, щоби розвивати свою громаду і робити хороші кейси.
Голова Копичинецької ОТГ на засіданні регіональної платформи керівників територіальних громад Тернопільщини «Децентралізація: виміри спроможності муніципалітетів», що відбулося 10 березня у Чорткові, розповів про свій креативний підхід щодо виборів старост.
Тоді ще законопроекту про старости не було, і ми діяли в тих умовах, які були, – зазначив він. – Маю досвід співпраці із 79 громадами, які я консультував раніше, тож бачив, як старости по-різному взаємодіяли з головами. Ми придумали наступну систему: оголосили конкурс подачі резюме на посаду старости і закинули цей пост у соцмережі. Він отримав сотні поширень, багато громад його повторили, в якійсь мірі змінивши під себе. Хоча цей конкурс ми зробили для себе, не думаючи про такий великий розголос. Перший пункт був – заповнити Google-форму. Тож багато людей відсіялися вже на цьому етапі. На закиди опозиції ми відповідали, що староста повинен користуватися Інтернетом, висвітлювати свою діяльність у соцмережах.
У с. Яблунів подалось 11 кандидатів на посаду старости, тому вирішили зробити непрямі вибори. Спочатку організували зустрічі з тими людьми, вивчали їх мотивацію, а тоді визначили трьох фіналістів. Так робили у кожному селі, де було більше трьох кандидатів. Тоді організовували схід села, щоб фіналісти могли захистити свою думку, показати, що можуть збирати людей, що останні їх слухають.
У селі Котівка зібралось дуже багато людей. Там є 700 жителів, а в залі було понад 400 осіб. Організатори підготували переносні скриньки, роздрукували бюлетені, тому люди голосували за найдостойнішого кандидата.
Ще один напрямок, над яким зараз працює Копичинецький голова, – цифрова трансформація громади.
Це дуже гарна можливість, адже така трансформація допоможе покращити ефективність роботи ЦНАПів, – підсумував він.