Саме завдяки цьому господарство, на відгодівлі в якому 6,5 тисяч голів одночасного утримання свиней, досягає високих результатів у даному виді тваринництва. Використовуючи данську генетику, тут розводять високопродуктивні трьохпорідні гібриди. А внаслідок співпраці з компанією ТОВ «Креомін», що постачає премікси з тієї ж Данії, у їхній відгодівлі досягають високих приростів. У пріоритеті цього сільгосппідприємства, де дотримуються усіх необхідних санітарних вимог, біобезпека в тваринницькій галузі. Про це та інше – в інтерв’ю нашому кореспондентові заступника директора Фермерського господарства «Калина Лошнівська» Ігоря Старуха.
- Пане Ігоре, як розвивається тваринницька галузь, а саме свинарство у ФГ «Калина Лошнівська»?
- Ми займаємося свинарством датської генетики. З цієї північної країни привезли маточне погоголів’я, якого зараз в нашому господарстві1200 голів. Розмежували свинокомплекси відповідно до їхнього цільового призначення – маточне поголів’я знаходиться у Сущині, а відгодівля в Лошневі. Загалом у цьому напрямку агровиробництва ми вже зробили дорощування, тепер будем доробляти відгодівлю, щоб повністю закрити свій виробничий цикл. Нині у нас на відгодівлі 6,5 тисяч голів одночасного утримання свиней. Якщо все буде добре, то з наступного року працюватимемо над збільшенням їхнього поголів’я.
- Чому господарство зупинилося саме на данській, а не якійсь іншій, генетиці в цьому виді тваринництва?
- Зупинилися саме на цій генетиці, бо вирощені від неї свині є багатоплідними. Якість м’яса по їхньому термінальному хряку має хороші смакові якості. Плюс до цього ми маємо партнерів, які у нас беруть тварин нам відгодівлю та на забій. Вони задоволені, бо півтуша дає гарний вихід. Через це ми більше схильні працювати у свинарстві саме з данською генетикою.
- Якою є технологічна схема згідно з цією генетикою процесу відтворення поголів’я свиней у Вашому господарстві?
- Наскільки нам відомо, господарство має високі показники з відгодівлі свиней, завдяки чому цього досягаєте і з ким співпрацюєте саме по кормах?
- Так, як ми спеціалізуємося на вирощуванні свиней данської генетики, співпрацюємо з компанією «Креомін» – представницею компанії «Нутрімін», що реалізує премікси з тієї ж Данії. Відповідно вони найкраще розуміються у якісній відгодівлі цієї породи свиней. Бачимо, що за показниками у нас становлять: конверсія корму – 2,4, а прирости за добу – 1 кг.
Ми в них беремо всю лінійку комбікормів – супорос для супоросних свиноматок, лактацію на годуючих поросят свиноматок, старт для відлучених від свиноматок 25-30-кілограмових поросят, гровер для свинок від 30 до 70 кг і фінішер для свинок від 70 до 110 кг. Також компанія «Креомін» встановила на нашому підприємстві автоматичну молочну систему, для підгодовування поросят в пологовому приміщенні молочною сумішшю, що в свою чергу покращило збереженість поросят під свиноматкою та середню вагу відлучених поросят. Усе це беремо в них, а зерно та соєвий макух і соняшниковий шрот закупляємо безпосередньо в Україні. До того ж господарство має власний комбікормовий завод і ми самі ж робимо комбікорми і ними відгодовуємо свиней.
- У ФГ «Калина Лошнівська» також потужне і рослинництво. Чи взаємопов’язано воно з тваринництвом у внутрішньогосподарському агровиробництві?
- Так, у нас дуже потужна рослинницька галузь, з якою взаєпов’язане тваринництво. Безпосередньо для нас вона вирощує ячмінь і пшеницю, котрі ми використовуємо в подальшому раціоні відгодівлі свиней. Кукурудзу на відміну багатьох інших господарств ми у відгодівлі тварин взагалі не застосовуємо.
- Як Ви зазначили, галузі між собою взаємопов’язані. А, що рослинництво отримує від тваринництва?
- З відходів від 6,5 тис. голів свиней закладаємо компост і той самий гній спеціалізованою технікою вивозимо на поля. Завдяки цьому зменшується кількість міндобрив на оброблюваних господарством полях, а продукція нашої рослинницької галузі стає більш екологічно чистою.
Ще одним напрямком, за яким відбувається наша внутрішнньовиробнича ефективна співпраця – це щодо ячменю. Рентабельність цієї культури не така висока, як пшениці. Тож його урожай в основному спрямовується на свинарство. Також для годівлі тварин використвуємо соєвий і соняшниковий макух власного виробництва. У таких формах і відбувається взаємодія між тваринницькою та рослинницькою галузями сільгосппідприємства.
- Маточне поголів’я у господарстві в Сущині, а відгодівля у Лошневі. Чому їх розмежували?
- Розмежували, бо в нашій країні вирує АЧС, щоб дотримуватись біобезпеки. Відповідно наші фахівці, котрі працюють на відгодівлі не пересікаються з тими, що трудяться на маточнику. Різним транспорт їх підвозить до свинокомплексів. Усі вони харчуються в їдальні сільгосппідприємства, й до роботи і після неї проходять душ. Жоден з наших тваринників не тримає у домашній господарці свиней. Ми чітко дотримуємось усіх необхідних санітарних вимог, що в нас в пріоритеті.
- ФГ «Калина Лошнівська» регулярно надсилає свою продукцію тим, хто забезпечує нам мирне небо над головою?
- Ми на волонтерській основі забезпечуємо мʼясо військовим-іноземцям з батальйону «Колумбія». А також постійно заготовляєм тушонки та шинки, ковбаси та мʼясо мариноване і відправляємо підрозділам ЗСУ на війну, щоб наші захисники відчули смак домашньоі продукції.
Олег ЛІВІНСЬКИЙ
Про високопродуктивне сільгоспвиробництво, успішних й ефективних тваринників, агрономів і садівників, які завдяки співпраці з партнерами – постачальниками сучасних та високопродуктивних: сільгосптехніки, насіння, міндобрив і ЗЗР досягають високої врожайності культур, вагомих здобутків у тваринництві й загалом розвитку своїх господарств – читайте на телеграм-каналі https://t.me/teragrotour.