25.02.2025
$
41.7
43.64
Dublin
4.9
°С
Ясно

ФГ «КАЛИНА ЛОШНІВСЬКА» СПЕЦІАЛІЗУЄТЬСЯ НА ВИРОЩУВАННІ СВИНЕЙ ДАНСЬКОЇ ГЕНЕТИКИ

05.11.2024
22:32:37
Поділитись:

Саме завдяки цьому господарство, на відгодівлі в якому 6,5 тисяч голів одночасного утримання свиней, досягає високих результатів у даному виді тваринництва. Використовуючи данську генетику, тут розводять високопродуктивні трьохпорідні гібриди. А внаслідок співпраці з компанією ТОВ «Креомін», що постачає премікси з тієї ж Данії, у їхній відгодівлі досягають високих приростів. У пріоритеті цього сільгосппідприємства, де дотримуються усіх необхідних санітарних вимог, біобезпека в тваринницькій галузі. Про це та інше – в інтервю нашому кореспондентові заступника директора Фермерського господарства «Калина Лошнівська» Ігоря Старуха.

-         Пане Ігоре, як розвивається тваринницька галузь, а саме свинарство у ФГ «Калина Лошнівська»?

-         Ми займаємося свинарством датської генетики. З цієї північної країни привезли маточне погоголівя, якого зараз в нашому господарстві1200 голів. Розмежували свинокомплекси відповідно до їхнього цільового призначення – маточне поголівя знаходиться у Сущині, а відгодівля в Лошневі. Загалом у цьому напрямку агровиробництва ми вже зробили дорощування, тепер будем доробляти відгодівлю, щоб повністю закрити свій виробничий цикл. Нині  у нас на відгодівлі 6,5 тисяч голів одночасного утримання свиней. Якщо все буде добре, то з наступного року працюватимемо над збільшенням їхнього поголівя.

 -         Чому господарство зупинилося саме на данській, а не якійсь іншій, генетиці в цьому виді тваринництва?

-         Зупинилися саме на цій генетиці, бо вирощені від неї свині є багатоплідними. Якість мяса по їхньому термінальному хряку має хороші смакові якості. Плюс до цього ми маємо партнерів, які у нас беруть тварин нам відгодівлю та на забій. Вони задоволені, бо півтуша дає гарний вихід. Через це ми більше схильні працювати у свинарстві саме з данською генетикою.

 

-         Якою є технологічна схема згідно з цією генетикою процесу відтворення поголівя свиней у Вашому господарстві?

  •         Приблизно раз на пів року завозимо хряків з Данії. Після того, як чисту лінію «Регіон Траса» схрещуємо з ними, то виходить F1 – свинки, котрі надалі запліднюємо термінальним хряком. Унаслідок цього виходить високоякісний трьохпорідний гібрид, котрий надалі йде на відгодівлю.

-         Наскільки нам відомо, господарство має високі показники з відгодівлі свиней, завдяки чому цього досягаєте і з ким співпрацюєте саме по кормах?

-         Так, як ми спеціалізуємося на вирощуванні  свиней данської генетики, співпрацюємо з компанією  «Креомін» – представницею компанії «Нутрімін», що реалізує премікси з тієї ж Данії. Відповідно вони найкраще розуміються у якісній відгодівлі цієї породи свиней. Бачимо, що за показниками у нас становлять: конверсія корму – 2,4, а прирости за добу – 1 кг.

Ми в них беремо всю лінійку комбікормів – супорос для супоросних свиноматок, лактацію на годуючих поросят свиноматок, старт для відлучених від свиноматок 25-30-кілограмових поросят, гровер для свинок від 30 до 70 кг і фінішер для свинок від 70 до 110 кг. Також компанія «Креомін» встановила на нашому підприємстві автоматичну молочну систему, для підгодовування поросят в пологовому приміщенні молочною сумішшю, що в свою чергу покращило збереженість поросят під свиноматкою та середню вагу відлучених поросят. Усе це беремо в них, а зерно та соєвий макух і соняшниковий шрот закупляємо безпосередньо в Україні. До того ж господарство має власний комбікормовий завод і ми самі ж робимо комбікорми і ними відгодовуємо свиней.

  

-         У ФГ «Калина Лошнівська» також потужне і рослинництво. Чи взаємоповязано воно з тваринництвом у внутрішньогосподарському агровиробництві?

-         Так, у нас дуже потужна рослинницька галузь, з якою взаєповязане тваринництво. Безпосередньо для нас вона вирощує ячмінь і пшеницю, котрі ми використовуємо в подальшому раціоні відгодівлі свиней. Кукурудзу на відміну багатьох інших господарств ми у відгодівлі тварин взагалі не застосовуємо.

-         Як Ви зазначили, галузі між собою взаємоповязані. А, що рослинництво отримує від тваринництва?

-         З відходів від 6,5 тис. голів  свиней закладаємо компост і той самий гній спеціалізованою технікою вивозимо на поля. Завдяки цьому зменшується кількість міндобрив на оброблюваних господарством полях, а продукція нашої рослинницької галузі стає більш екологічно чистою.

Ще одним напрямком, за яким відбувається наша внутрішнньовиробнича ефективна співпраця – це щодо ячменю. Рентабельність цієї культури не така висока, як пшениці. Тож його урожай в основному спрямовується на свинарство. Також для годівлі тварин використвуємо соєвий і соняшниковий макух власного виробництва. У таких формах і відбувається взаємодія між тваринницькою та рослинницькою галузями сільгосппідприємства.

-         Маточне поголівя у господарстві в Сущині, а відгодівля у Лошневі. Чому їх розмежували?

-         Розмежували, бо в нашій країні вирує АЧС, щоб дотримуватись біобезпеки. Відповідно наші фахівці, котрі працюють на відгодівлі не пересікаються з тими, що трудяться на маточнику. Різним транспорт їх підвозить до свинокомплексів. Усі вони харчуються в їдальні сільгосппідприємства, й до роботи і після неї проходять душ. Жоден з наших тваринників не тримає у домашній господарці свиней. Ми чітко дотримуємось усіх необхідних санітарних вимог, що в нас в пріоритеті.

-         ФГ «Калина Лошнівська» регулярно надсилає свою продукцію тим, хто забезпечує нам мирне небо над головою?

-         Ми на волонтерській основі забезпечуємо мʼясо військовим-іноземцям з батальйону «Колумбія». А також постійно заготовляєм тушонки та шинки, ковбаси та мʼясо мариноване і відправляємо підрозділам ЗСУ на війну, щоб наші захисники відчули смак домашньоі продукції.

 Олег ЛІВІНСЬКИЙ

Про високопродуктивне сільгоспвиробництво, успішних й ефективних тваринників,  агрономів і садівників, які завдяки співпраці з партнерами – постачальниками сучасних та високопродуктивних: сільгосптехніки, насіння, міндобрив і ЗЗР досягають високої врожайності культур, вагомих здобутків у тваринництві й загалом розвитку своїх господарств – читайте на телеграм-каналі https://t.me/teragrotour.

 

 

Останні новини

25.02.2025
01.29.17
ВАР ПРОСИТЬ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ НЕГАЙНО ВТРУТИТИСЯ У СИТУАЦІЮ З БРОНЮВАННЯМ ПРАЦІВНИКІВ АГРОСЕКТОРУ
Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) звернулася до Президента України Володимира Зеленського з проханням...
24.02.2025
22.52.59
АВТОМОБІЛЬ ДЛЯ ЗСУ ВІД ВІКТОРІВЕЦЬКОЇ ЦЕРКОВНОЇ ГРОМАДИ
Захисники та захисниці нашої країни щодня вже котрий рік стоять на сторожі нашого миру, протистоячи ...
24.02.2025
22.30.24
ВІДБУЛАСЯ СЕСІЯ ТЕРЕБОВЛЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
19 лютого відбулася 42-а сесія Теребовлянської міської ради VIII скликання, під час якої депутати ро...
24.02.2025
21.49.06
НА СЕСІЇ ПІДВОЛОЧИСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ПРИЙНЯЛИ ПРОГРАМУ ПІДТРИМКИ ЗСУ
21 лютого відбулася чергова сесія Підволочиської селищної ради, одним із основних питань був визначе...
24.02.2025
14.10.20
ВЕСНЯНА ПОСІВНА 2025 - КУКУРУДЗА ПОВЕРНЕ ВТРАЧЕНІ ПОЗИЦІЇ
Аграрії коригують плани посівів залежно від ринкової кон'юнктури та змін клімату. Таку думку озвучил...
24.02.2025
13.20.52
ЕКСПОРТ ВИСОКООЛЕЇНОВОЇ ОЛІЇ УПАВ ДО 7-РІЧНОГО МІНІМУМУ
Експорт високоолеїнової соняшникової олії з України у 2024/25 МР продовжує скорочуватися, що характе...
24.02.2025
12.56.17
СТАТИСТИКА. ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ НА ЗЕРНО В УКРАЇНІ НА 24 ЛЮТОГО 2025 РОКУ
Середньозважені ціни закупівлі зернових та олійних культур в Україні на умовах CPT термінали, E...
24.02.2025
12.40.38
ПОГОДА УСКЛАДНИЛА ПЕРЕЗИМІВЛЮ ОЗИМИХ, АЛЕ НЕ Є КРИТИЧНОЮ
Друга декада лютого характеризувалася морозною, похмурою, в окремі дні з проясненнями погодою. Опади...
Всі новини