Голова Білецької територіальної громади Дмитро Васильович Малик – людина слова і діла. Він передав керівництво успішним квітковим бізнесом своїй дружині задля того, щоби спрямувати власні зусилля на розвиток Білецької громади, яку він очолює уже вдруге. Наприкінці травня Дмитро Васильович зустріне 60-річчя, тож ми поспілкувалися з ювіляром про робочі та особисті моменти.
Ремонтують бюджетні установи
– Дмитре Васильовичу, чим живе зараз Білецька громада?
– Нещодавно ми відкрили дитячий садочок у с. Біла. Зараз у пріоритеті – проведення ремонтних робіт з утеплення заміни вікон, перекриття даху Великоглибочецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Ярослава Стецька, які будуть фінансуватись із державного та сільського бюджетів.
Одним із пріоритетних завдань є ремонт Будинку творчості школяра, у якому розвиваються таланти та здібності дітей нашої громади. Плануємо перекрити дах, утеплити і замінити вікна.
Не менш важливою проблемою, яка потребує вирішення, є водовідведення і очисні споруди у с. Великий Глибочок, оскільки дана система застаріла.
На даний час приділяється багато уваги розвитку медичного обслуговування у нашій громаді. Зокрема, нещодавно запрацювала оновлена амбулаторія у селі Біла, проводяться ремонтні роботи у ФАПі у с. Плотича, а також планується проведення капітального ремонту амбулаторії у селі Великий Глибочок.
Багато зусиль прикладається для підтримки благоустрою в громаді.
– Чи є у Ваших планах будівництво школи в Білій, фундамент під яку заклали ще 30 років тому?
– Звичайно, є велике бажання, аби з’явилася нова сучасна школа, оскільки у Білій є близько 500 дітей-школярів, також діти з інших сіл громади, які могли б тут навчатися. Однак, дане питання не може бути вирішене найближчим часом, оскільки є багато проєктів, які плануємо реалізувати у інших селах громади, а будівництво школи потребує великих коштів.
– А як щодо закладів культури?
– У 2019 році, зразу після створення громади, ми приступили до ремонтних робіт по закладах культури громади, зокрема, перекрили клуби в Ігровиці та Івачеві Долішньому, де згодом провели внутрішній капітальний ремонт останнього. В планах зробити сучасний ремонт в клубах та будинках культури громади, зокрема, в селах Ігровиця, Дітківці, Хомівка.
У ЦНАПі надають близько 200 послуг
– Нещодавно Ви підписали меморандум про співпрацю з Асоціацією міст України. З ким ще співпрацюєте?
– З допомогою міжнародних партнерів, а саме Програми «U-LEAD з Європою», нам вдалось залучити кошти для облаштування та запуску роботи Центру надання адміністративних послуг Білецької сільської ради. Станом на сьогодні у нашому ЦНАПі надається близько 200 адміністративних послуг. Також в планах оснащення ЦНАПу обладнанням для виготовлення паспортів і водійських посвідчень.
– Наближається Ваш ювілей. Як ставитесь до цієї дати? Чи будете відзначати?
– Ще на пенсію йти не збираюсь, бо в нас у громаді ще багато незавершених справ та багато планів на майбутнє. Ювілей відзначу в родинному колі, оскільки нещодавно померла мати моєї дружини.
Захоплюється вирощуванням квітів
– Знаю, що Ви займалися вирощуванням квітів і це стало Вашим сімейним бізнесом. Чому саме квіти?
– Якщо коротко – просто люблю квіти. Ними я почав займатися, ще коли прийшов з армії. Тоді вирішив вирощувати тюльпани. Їздив у Прибалтику, привозив звідти цибулини, садив їх. Побудував гараж, зверху теплицю, щоб вирощувати квіти. Після одруження мене підтримала дружина і захоплення переросло у сімейний бізнес. Взагалі, за що б я не взявся – моя дружина надійний друг та партнер, на якого можна завжди покластись, дочка, зять і син є командою, яка працює над родинною справою.
– Яке Ваше життєве кредо?
– Якщо я поставив перед собою мету, то обов’язково повинен до неї дійти! Вважаю, що безвихідних ситуацій не буває і ніколи не можна опускати руки, тоді обов’язково прийде успіх. Разом із командою і надалі працюватиму в напрямку розвитку нашої громади.
Розмовляла Леся Заморська