21.11.2024
$
41.29
43.47
Columbus
1.7
°С
Суцільна хмарність

ДМИТРО МАЛИК: «БЮДЖЕТ МИ ВИКОНАЛИ НА 130%»

16.02.2023
09:28:33
Поділитись:

Завдяки активній участі голови Білецької громади Дмитра Малика у суспільній, економічній та національно-культурній сферах, попри непрості часи, громада, яку він очолює, має вагомі здобутки. Нещодавно начальник Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш вручив голові Білецької сільської ради почесну грамоту та відзнаку Кабінету Міністрів України за  вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку місцевого самоврядування, високий професіоналізм та активну громадську позицію. Ми поспілкувалися з паном Дмитром, аби дізнатися більше про життєдіяльність Білецької громади.

 

  • Скоро виповниться рік від початку повномасштабної війни. Який вклад у перемогу зробила громада за цей час?
  • На період воєнного стану ми надаємо допомогу військовослужбовцям нашої громади, котрі призвані на військову службу в сумі 20 тисяч гривень кожному за рахунок коштів місцевого бюджету. Також надали 40,4 млн. грн для відновлення військового містечка. Один мільйон гривень спрямували на придбання комплектів зимової форми одягу для підрозділів сил територіальної оборони ЗСУ. Завдяки добровільним пожертвам жителів громади придбали 5 автомобілів для захисників. Закупляли також бронежилети, каски, тепловізори, генератори, паливо, саперні лопатки, кирки, скоби, цвяхи, плівку для накриття бліндажів, бензопили, буржуйки тощо.
  • Як організована допомога ВПО, чи інтегруватися вони в громаду?
  • На початку війни в Білецькій громаді перебувало 850 внутрішньо переміщених осіб. Зараз залишилося 235. Зі свого боку ми їм всіляко сприяємо. Зокрема у Великому Глибочку в приміщенні колишньої лікарні ми облаштували кімнати, в яких проживає 31 ВПО. Завдяки голландській фірмі, яка надала холодильники, газові плити, ми продовжуємо робити ремонт в цьому приміщенні. Також ми організували доставку гуманітарного вантажу з Голландії та Польщі, а це загалом 10 фур, для потреб ВПО нашої громади та ЗСУ.
  • Як допомагаєте родинам загиблих воїнів?
  • На жаль, від початку повномасштабного вторгнення наша громада втратила 4 героїв. Родині загиблих виділяємо 50 тисяч, з яких 10 – на поховання. Також ми вшановуємо пам'ять Андрія Дрьоміна, який загинув під Іловайськом у 2014 році. Маємо й одного загиблого воїна-афганця, якого вшановуємо 15 лютого.
  • Чи піклуєтеся про енергетичну безпеку?
  • Так, звісно. В нашій громаді є 10 пунктів обігріву і один пункт незламності. В разі необхідності ми маємо можливість розгорнути діяльність ще двох пунктів незламності – у школах, що у Великому Глибочку і Плотичі.
  • Як працюють навчальні заклади?
  • Зараз всі заклади освіти в нашій громаді працюють очно. Для цього ми доклали максимум зусиль – облаштували належним чином укриття, налагодили процес харчування для дошкільнят та учнів, організували підвіз учнів та педагогів до шкіл, закупили генератори для безперебійного постачання електроенергії, придбали ноутбуки для покращення якості навчання. Також у закладах освіти вже частково встановлені пожежні системи безпеки, відеоспостереження, тривожні кнопки. Покращуємо й матеріально-технічну базу.
  • Як працює медицина і культура?
  • Станом на перше січня 2023 року в нашій громаді задекларовано 5400 пацієнтів. У штатному розписі є 10 лікарів, 20 середніх медичних спеціалістів, 11 молодших спеціалістів.

 

До структури комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Білецької сільської ради входить 3 амбулаторії  (Біла, В. Глибочок, Ігоровиця) та 7 фельдшерських пунктів (Плотича, Чистилів, Івачів Горішній, Івачів Долішній, Мшанець, Дітківці, Хомівка).

 

В амбулаторіях с. Біла, с. Ігровиця, ФП. с. Плотича, ФП с. Івачів Долішній проведено поточний ремонт приміщень, в амбулаторії с. Великий Глибочок здійснено капітальний ремонт. Загалом усі амбулаторії та фельдшерські пункти забезпечені необхідним медичним та холодильним обладнанням, меблями, новими маніпуляційними столиками та столиками для забору біоматеріалу, лікарськими засобами та виробами медичного призначення в достатній кількості. У 2022 р. встановлено та введено в експлуатацію закуплене МОЗ холодильне обладнання для забезпечення «холодового ланцюга» (холодильник та морозильна камера на 242 л). Автомобільним транспортом забезпечені амбулаторії с. Ігровиця та с. Великий Глибочок. Амбулаторія с. Біла потребує автомобіля.

 

Стосовно роботи відділу культури, то зпочатком повномасштабної війни специфіка його роботи дещо змінилася. Більшість заходів проводили в режимі онлайн з подальшим висвітленням у соціальних мережах. У всіх селах громади неодноразово організовували благодійні концерти та ярмарки на підтримку ЗСУ. За зібрані кошти придбали та передали військовим 5 автомобілів. Бібліотеки та музей працювали у звичному режимі. У вересні 2022 року провели ряд заходів по відзначенню 150-ї річниці від Дня народження Соломії Крушельницької. Усі працівники відділу активно долучалися до заходів на підтримку ЗСУ – плетіння маскувальних сіток, приготування їжі та випічки для військових. За зібраний одноденний заробіток працівників культури  придбали ліки та передали військовослужбовцям.

 

  • Чи вдалося виконати бюджет і закласти кошти на розвиток?
  • Першочерговий бюджет громади складав 55 млн. грн. Станом на 31 грудня 2022 року бюджет становив 193 586 578 грн. Тож бюджет ми виконали на 130%. Основними видатками була закупівля генераторів.

 

Минулого року ми провели капітальний ремонт та підвищили енергоефективність будівлі амбулаторії в с. Великий Глибочок. Також зробили щебеневі дороги в селах громади та асфальтне покриття доріг у Великому Глибочку, Чистилові та Білій.

 

  • Що запланували на 2023 рік?
  • В цьогорічному бюджеті заплановано видатки на придбання паспортного обладнання, спеціалізованої техніки, а також будівництво двох об’єктів – амбулаторії в с. Біла та спортивного залу в с. Чистилів з бомбосховищем. Крім того, хочемо зробити капітальний ремонт 5 об’єктів з утепленням. Це будівля в с. Івачів Горішній, ФАП в с. Дітківці, БК в с. Ігровиця та дитсадочки у Великому Глибочку і Плотичі.

 

Розмовляла Леся ЗАМОРСЬКА

Останні новини

21.11.2024
22.04.54
У «ФРУКТ КОНСАЛТИНГ» ЗАВДЯКИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗБІЛЬШИЛАСЯ ВРОЖАЙНІСТЬ ЯБЛУК
Господарство «Фрукт Консалтинг» із Закарпаття активно впроваджує сучасні технології для ...
21.11.2024
16.29.20
ЯК ЗМІНИЛИСЯ ЦІНИ НА СОНЯШНИК В УКРАЇНІ?
Закупівельні ціни на соняшник з олійністю 50% наприкінці минулого тижня знизилися в Україні на 300-5...
21.11.2024
15.33.26
МАЙЖЕ 200 ТИСЯЧ АГРАРІЇВ СЛУЖАТЬ У ЗСУ
У зв’язку з воєнною агресією росії Україна тимчасово втратила близько 20% територій, з як...
20.11.2024
22.38.56
ХВОРОБУ АЧС В УКРАЇНІ МОЖНА ПОДОЛАТИ КОМПЛЕКСНИМ ПІДХОДОМ
Виробники свинини вважають, що критичної ситуації з африканською чумою свиней в Україні немає, адже ...
20.11.2024
22.03.34
ХАБИ КАРТОПЛЯРСТВА ДЛЯ СПІВПРАЦІ З ЛОКАЛЬНИМИ ФЕРМЕРАМИ – ВІД ВИРОЩУВАННЯ ДО ЗБЕРІГАННЯ
У межах хабів картоплярі розвивають співпрацю, впроваджують контрактне вирощування, розширюють ...
20.11.2024
21.24.06
НА 21% ЗА ТИЖДЕНЬ В УКРАЇНІ ЗДЕШЕВШАЛА МОРКВА
На ринку моркви в Україні спостерігається тенденція до зниження цін. При цьому, за словами виро...
20.11.2024
13.45.52
СФОРМУВАЛИ ПЕРЕЛІКИ, ХТО ЕКСПОРТУВАТИМЕ ЯЧМІНЬ, КУКУРУДЗУ ТА СОЮ ДО КИТАЮ
Держпродспоживслужба сформувала Переліки осіб, що планують експорт ячменю, кукурудзи та сої до КНР т...
20.11.2024
13.21.03
ЧЕТВЕРТИЙ ТИЖДЕНЬ ПОСПІЛЬ У ПОРТАХ УКРАЇНИ ДЕШЕВШАЄ СОНЯШНИКОВИЙ ШРОТ
За даними моніторингу ІА «АПК-ІНФОРМ», четвертий тиждень поспіль ціни на соняшниковий шр...
Всі новини