На кінець березня 2025 року в Державному аграрному реєстрі зареєстровано понад 200 тисяч фермерів. Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, переважну частину користувачів складають фізичні особи (72,6%), 16,6% – юридичні особи, 10,8% – фізичні особи-підприємці. Про це повідомляє Мінагрополітики. Інформує FERMERSTVO.IN.UA
Наразі в Реєстрі задокументовано майже 7 мільйонів земельних ділянок загальною площею приблизно 20 мільйонів гектарів, що становить понад 80% усіх сільськогосподарських угідь в Україні. Крім того, в базі дані про 573 тис. корів, 320 тис. овець і 54 тис. кіз.
«Реєстрація понад 200 тисяч користувачів на платформі свідчить про значний рівень довіри до державних цифрових інструментів. Особливо це важливо у воєнний час, коли підтримка має бути швидкою та точною. DAR перетворився на ефективну платформу для надання державної та міжнародної допомоги аграрному сектору», – зауважив Віталій Коваль.
Майже всі існуючі ініціативи з підтримки сільського господарства виконуються через DAR. Через цю платформу фермери можуть подати заявку на субсидії, пов’язані з гектарною площею землі, доглядом за худобою, а також будівництвом або реконструкцією зрошувальних систем, а також спеціалізованими програмами для господарств, розташованих у звільнених і прифронтових регіонах.
У 2024 році державну допомогу через платформу отримали понад 31,6 тис. агровиробників на загальну суму 3,88 млрд грн. На 2025 рік на ці ініціативи виділено понад 6 млрд грн.
Просування DAR є частиною Плану Україна в рамках програми фінансової підтримки ЄС Ukraine Facility. Очікується, що до першого кварталу 2026 року понад 80% державної підтримки сільського господарства буде проходити через цю платформу.
«Узгодження DAR із системами ЄС має важливе значення для надання українським аграріям доступу до європейських ринків, фінансування та цифрових послуг. Через такі ініціативи ми закладаємо основу для справжнього партнерства з Європейським Союзом», – підсумував міністр.