Внаслідок тривалого весняного похолодання в Україні постраждали не лише ранньоквітучі плодові дерева і рослини, а й комахи, які їх запилюють, пише «ПРОАГРО ГРУП».
Повернення низьких нічних температур найбільше позначилося на бджолах, які погано перезимували, і тих, хто першими почали вилітати з вуликів на збір нектару. Самі по собі приморозки не призвели до масової загибелі таких бджіл, однак збільшили кількість хворих й ослаблених комах, а також погіршили стан розплоду, який не у всіх бджолиних сім’ях змогли достатньо зігріти й нагодувати.
Погодні умови поточної весни збільшили ризики для виживання і розпліднення бджіл, кількість яких з року в рік меншає й через низку інших факторів. Так, за даними Держстату, кількість бджолосімей в Україні (на контрольованих територіях) за минулий рік зменшилась на 5,7% і на початок 2015-го становила 2,17 млн.
Найбільше бджолосімей в Україні утримується на приватних пасіках, і там їх число скоротилось на 6,6% – до 2,14 млн. В сільськогосподарських підприємствах і фермерських господарствах кількість бджолосімей скоротилась на 7,9% – до 25,8 тис.